NEPOZNÁVÁTE HO? SUROVĚ NAPADL BĚHEM JEDNÉ NOCI TŘI MLADÉ ŽENY

Pražští kriminalisté se zabývají od neděle 7. června případy surových napadení mladých žen v ulicích Prahy. Na několika místech Prahy došlo během jedné noci k sérii tří útoků. K prvnímu případu došlo okolo večerní půl desáté v Letňanech. Tam agresor na autobusovém nástupišti s nožem v ruce zaútočil na ženu, které se podařilo ubránit, vysmeknout se a utéct dolů k nástupišti metra, kde se připojila ke skupince cizích osob. Útok na tuto ženu je zachycen na začátku přiloženého videa z kamerového záznamu, avšak žena napadení policistům nenahlásila. Touto cestou policie vyzývá poškozenou, která se na záznamu pozná, aby okamžitě kontaktovala policisty na lince 158. Pro kriminalisty je její svědectví velice důležité.


Po tomto ataku útočník sedl do metra a odjel směrem na Opatov, kde se vyhlédl další oběť a asi půl hodiny před půlnocí na ni zaútočil poblíž koleje Blanice. Chytil ji kolem krku do kravaty, poté ji povalil na zem, kde ji zaklekl a začal ji škrtit. Posléze ji přiložil nůž ke krku. Žena se bránila a snažila se mu vytrhnout nůž z ruky. Velké štěstí měla, že okolo projíždělo vozidlo, čehož se útočník zalekl a z místa utekl. Napadená žena běžela do budovy vysokoškolské koleje, kde se schovala a nahlásila vše na policii.

Podezřelý neznámý muž ale tímto neskončil a asi o 300 metrů dál o hodinu později od druhého útoku zaútočil na třetí ženu. K poškozené přišel v ulici Jana Růžičky, kde ji chytil za krk a zakryl jí celou tvář. Žena se bránila a pokoušela se otočit, na což ji pak muž dal pěstí a povalil ji na zem. I tato žena měla velké štěstí, když napadení její osoby viděl náhodný kolemjdoucí, který na muže zařval, ať ji nechá. Útočník se lekl a utekl.

„Podle prvotních informací od kriminalistů se jedná o muže, který se pohybuje po celé Praze. Zcela záměrně si vždy vybere oběť svého útoku, tu sleduje, a když okolo nejsou lidé, zaútočí. Vybírá si mladé, štíhlé a pohledné dívky. Je velmi surový a také nebezpečný. U sebe nosí nůž, který neváhá při útocích použít. Zcela zjevně napadá na jednu nohu“, varuje policejní mluvčí pražských policistů Hana Křížová.

Kriminalisté na případech intenzivně pracují, avšak prozatím neví, zda motiv útočníka je loupežný nebo sexuální. Momentálně je tato série prověřována jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, avšak kvalifikace se může ještě změnit, a to s ohledem na další informace.

Pokud znáte totožnost útočníka nebo budete mít jakékoliv poznatky k jeho pohybu, okamžitě, prosím, kontaktujte tísňovou linku 158.

Muže se rozhodně nepokoušejte sami zadržet!

ikona souboruBrutální_napadení.mp4


por. Mgr. Hana Křížová, DiS.

Policie ČRútočník

Útočník2

 

Útočník4

 

Útočník3

 

Útočník

 
 
Vytvořeno 12.6.2020 11:24:10 | přečteno 2505x | Bc. Petra Víznerová
load