Sloupek senátorky

Vážení a milí spoluobčané,

na podzim jsem Vás na tomto místě informovala, že bych si v senátním obvodu chtěla co nejdříve zřídit senátorskou kancelář, abych s Vámi mohla být v pravidelném osobním kontaktu. Mám velkou radost, že již od ledna 2023 je senátorská kancelář plně v provozu! Podařilo se mi ji, ve spolupráci s vedením radnice MČ Praha 11 a společností Kulturní Jižní Město o.p.s., otevřít v Kulturním centru Zahrada v Malenické ulici na Chodově. Můžete mě navštívit každé pondělí mezi 14. a 18. hodinou, nebo po předchozí domluvě i v jiný termín.

Adresa kanceláře: KC Zahrada, Malenická 1784/2, 148 00 Praha 11 - Chodov

Email: marvanovah@senat.czObčané za mnou do kanceláře přicházejí s nejrůznějšími problémy a podněty. Například pokud jde o potíže s bydlením, nepřiměřenou výstavbou v sousedství jejich domovů, ale v neposlední řadě i s právními záležitostmi. Na posledním jednání zastupitelstva MČ Praha 11 jsem proto vystoupila s prosbou vůči vedení radnice o rozšíření nabídky služeb bezplatné právní pomoci pro občany Jižního Města. Městská část dlouhodobě spolupracuje s organizací Iuridicum Remedium. Navrhuji, aby okruh poskytovaných právních služeb byl rozšířen např. o pomoc s žádostí o příspěvek na bydlení, nebo o možnost sepsání trestního oznámení pro oběti trestných činů či jiného jednoduchého úkonu právní služby.  Zároveň bych ráda s touto poradnou městské části úzce spolupracovala.

V Senátu aktuálně projednáváme několik zákonů, souvisejících s výstavbou a životním prostředím, například novelu stavebního zákona nebo zákon o jednotném environmentálním stanovisku. Prosazuji, aby v povolovacích řízeních, která mají vliv na životní prostředí, Vás mohly zastupovat spolky, jako tomu bylo do roku 2017. Účast spolků je z mého pohledu nesmírně důležitá pro ochranu přírody a krajiny a pro dohled nad rozhodováním úřadů, a často může zabránit necitlivým stavebním záměrům, které zatěžují životní prostředí.

 

Vaše Hana Kordová Marvanová


Vytvořeno 4.5.2023 14:04:31 | přečteno 4162x | Ing. Michaela Rulíšková
load