Novinky od Centra pro integraci cizinců

Centrum pro integraci cizinců, o. p. s. nabízí celou řadu integračních aktivit pro cizince. Dáváme zde prostor jejich nabídce.


Během února a března nabízíme semináře pro rodiče v češtině s tlumočením do ukrajinštiny na témata Těhotenství, porod a šestinedělí v ČR, Zdravotní péče o děti v ČR, Pedagogicko-psychologická poradna.

ikona souboruLeták_TPŠ_CZ_2023.pdf

ikona souboruLeták_TPŠ_UKR_2023_.pdf

ikona souboruLeták_ZP_CZ_2023.pdf

ikona souboruLeták_ZP_UKR_2023 (002).pdf


V rámci služby sociální rehabilitace nabízíme cizincům online Jobklub na téma Základy pracovního práva, kde zkušená sociální pracovnice vysvětlí základní termíny a popíše legální postupy v pracovních situacích.

Jobklub leták ZPP CZ 2023


Na konci února též spouštíme jarní semestr kurzu lektorských dovednostírekvalifikačního kurzu s akreditací MŠMT pro každého, kdo se chce stát certifikovaným lektorem češtiny pro cizince.


Vznikl druhý díl učebnice ČESKY RAZ DVA – výukové materiály pro děti s odlišným mateřským jazykem, rozšiřující aktivity k výuce a nově také poslechy k textům a aktivitám. Zdarma ke stažení na webu: https://www.cicops.cz/cz/45-kurzy-cestiny/830-nova-ucebnice-cesky-raz-dva-2 

ikona souboruRazdva2_A5.pdf


I nadále je poskytováno sociální a pracovní poradenství pro cizince v Praze – Karlíně. Bez objednání v úterý, 9:00 – 16:00 a ve středu, 12:00 – 16:00. Jindy po objednání na e-mailu či telefonu, kontakty jsou k nalezení zde


Zájemcům o českou konverzaci a další aktivity nabízí kluby Babylon, Povídání v knihovně a Klub pro rodiče a děti.

Vytvořeno 20.2.2023 15:53:59 | přečteno 339x | Mgr. Barbora Matysová
load