Den stromů v Kunratickém lese proběhne už ve středu

Den stromů v Kunratickém lese začíná 20. září U Velkého altánu už v devět hodin. Bude zde připraveno 13 stanovišť, kde se žáci dozví spousty nových informací ohledně lesů, stromů a zvířecích obyvatel. Seznámí se s prací těch, kteří pečují o městskou zeleň. K vidění bude měření lesa pod záštitou České zemědělské univerzity, práce koní nebo setkání s netopýrem, o kterém pohovoří Česká společnost pro ochranu netopýrů. Nebudou chybět ani arboristé, kteří pečují o pražské stromy, návštěvníci se dozví, jak to funguje ve včelím úlu a poznají dravce naší přírody. Konec programu je naplánovaný na šest večer.

„V průběhu září mohou s odborníky navštívit Kunratický les i naše školy. Exkurze potrvají zhruba 90 minut a žáci se dozví o vlivu změn klimatu na Kunratický les. Další možností je pro školy organizovaná komentovaná prohlídka Kunratického lesa, během které lesník provede po lesních cestách i mimo ně a představí život dřeviny od semínka až po dospělý strom. Ukáže, jak se lidé jako on o les starají, jak ho vychovávají, jak ho kontrolují i chrání. Věřím, že se školy přihlásí, protože výchova k péči o přírodu je nutnost,“ vysvětlila Šárka Zdeňková (HPP 11), starostka městské části Praha 11.


Všechny tyto akce jsou zdarma. Na exkurze pro školy je nutné se předem přihlásit na email sev@lesy-praha.cz nebo na telefonním čísle 775 018 630.

Den stromů

Den stromů v Kunratickém lese

les 01

 

les 03

 
 
Vytvořeno 17.9.2023 18:10:17 | přečteno 176x | Zuzana Seyčková
load