Červená středa 2022

Ve středu 23. listopadu 2022 se v České republice opět uskuteční připomínka pronásledovaných pro víru, tzv. Červená středa. Tato mezinárodní iniciativa začala ve Velké Británii v roce 2016, v Česku se letos koná popáté. 

Smyslem akce je připomenout si všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo. V rámci Červené středy se opět červeně rozsvítí desítky budov po celé České republice. Na Jižní Městě bude červeně nasvíceno Komunitní centrum Matky Terezy a kostel sv. Františka. 

Kromě červeného nasvícení budov se po celé zemi konají setkání, bohoslužby nebo přednášky. V rámci centrální akce v Praze se již tradičně uskuteční mezinárodní konference. Vystoupí na ní zástupci mezinárodních charitativních a humanitárních organizací z Velké Británie, USA či Německa. Bude mezi nimi například členka britské Sněmovny lordů baronka Caroline Cox, která je zakladatelkou Humanitarian Aid Relief Trust či súdánská křesťanka Mariam Ibrahim Ishag, která byla původně ve své vlasti odsouzena k trestu smrti.

Nad letošním ročníkem převzali záštitu ministr zahraničních věci ČR Jan Lipavský, rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková a rektor ČVUT Vojtěch Petráček.Vytvořeno 22.11.2022 14:23:45 | přečteno 622x | Bc. Lenka Doležalová
load