Zástupci městské části Praha 11 předali věcný dar Pohotovostní motorizované jednotce

Starosta Jiří Dohnal (Piráti), radní Petr Jirava (ANO) a vedoucí oddělení krizového řízení předali v úterý 30. 11. 2021 za městskou část Praha 11 věcný dar příslušníkům Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) v Praze-Ďáblicích. Po minulé pomoci a daru v podobě taktických sluchátek pro aktivní regulaci hluku, pomohla tentokrát městská část s dalším potřebným vybavením do přímého výkonu hlídkové služby.

Věcným darem se po předešlých konzultacích i v kontextu nedávných mimořádných událostí stalo 5 ks kompletně vybavených zdravotnických batohů pro poskytování první pomoci policisty PMJ, kteří se dostávají i do situací, kdy musí profesionálně poskytnout první pomoc přímo v ulicích hlavního města Prahy včetně městské části Praha 11.

1

Výše uvedené zdravotnické a záchranářské vybavení pomůže policistům v poskytování první pomoci, záchraně života a ulehčí jejich náročnou práci. Zdravotnické batohy též velmi vhodně doplňují vybavení policistů i policejních vozidel, která nepřetržitě působí na území hl. m. Prahy. V případě mimořádných událostí totiž přebírají velení tzv. „velitelé policie“, kteří koordinují veškeré síly a prostředky policie v místě mimořádné události.

Zdravotnické batohy v síni tradic PMJ převzali od vedení městské části vedoucí PMJ mjr. Mgr. Tomáš Marešovský, zástupce vedoucího mjr. Mgr. Lubomír Mrázek, hlavní instruktor oddělení výcviku a analytiky mjr. Mgr. Josef Jeřábek a náměstek ředitele Krajského ředitelství Policie hlavního města Prahy pro vnější službu plk. Mgr. Petr Matějček. Tento dar je další z podpory jednotlivým složkám IZS působícím na našem území.

Na doplnění uvádíme, že v roce 2020 řešili policisté PMJ 116 událostí na území MČ Praha 11, přičemž v 8 případech museli poskytnout první pomoc a za uplynulé období roku 2021 řešili dosud 115 událostí na území MČ Praha 11, z toho ve 2 případech museli poskytnout první pomoc.

V případě policistů pohotovostní motorizované jednotky se tímto darem jedná zejména o podporu výkonu hlídkové služby přímo v ulicích Jižního Města, kde velitel policie a policisté PMJ pravidelně zasahují a dostávají se do situací, kdy musí profesionálně řešit závažné situace ohrožující život, zdraví a majetek, vyžadující bezodkladnou okamžitou pomoc.

Jsme velmi rádi, že můžeme pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba. Více informací o pohotovostní motorizované jednotce (PMJ) se dočtete v lednovém čísle časopisu Klíč.
2

6.12.2021 13:45:25 | přečteno 287x | Alžběta Plocová, DiS.

SILVESTROVSKÁ ZÁBAVA pro seniory - ZRUŠENO
Sobotní výtvarná dílna
Výbor pro územní rozvoj a životního prostředí
ZMT s Tomášem Kotrlým