Praha 11 se zapojí do prestižního Mezinárodního výzkumu dospělých PIAAC

Do konce října 2021 bude na Praze 11 probíhat prestižní Mezinárodní výzkum dospělých PIAAC (Programme for the International Assessment of Adult Competencies), který pořádá Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Česká republika se projektu účastní po boku dalších 32 zemí z celého světa.

Na vybrané domácnosti se v této době obrátí tazatelé výzkumných společností STEM/MARK a MEDIAN. Domácnosti budou vybrány statistickou metodou náhodného výběru z veřejně dostupného registru adres Českého statistického úřadu. Rozhovor s tazatelem bude trvat přibližně dvě hodiny. Každý respondent obdrží za účast v šetření finanční odměnu. Data budou uchována jako přísně důvěrná a budou použita výhradně pro účely studie.

Jak bude dotazování probíhat? Domácnost kontaktuje tazatel, který se identifikuje průkazkou se jménem a fotografií, bude vybaven autorizačním dopisem a materiály k výzkumu. Na čase a místě, kde se rozhovor uskuteční, se tazatel dohodne společně s členy domácnosti. Rozhovor nemusí proběhnout přímo v domácnosti, ale i někde venku nebo na veřejném místě, jako je kavárna.

Cílem šetření je zjistit, jak jsou občané v jednotlivých zemích připraveni na výzvy současné doby, jako jsou změny na trhu práce či rostoucí využívání digitálních technologií v práci i v osobním životě. Studie se proto zajímá o pracovní zkušenosti a vzdělávání, využívání informací či práci s novými technologiemi v každodenním životě. Výsledky výzkumu dají zpětnou vazbu českému vzdělávacímu systému a umožní lépe plánovat opatření pro rozvoj dovedností českých občanů.

Podrobnosti o studii a kontaktní údaje jsou uvedeny na stránkách www.piaac.cz.

30.7.2021 10:25:26 | přečteno 311x | Alžběta Plocová, DiS.

Pozvánka na pokračování 28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Prahy 11
Letní kino Zahrada – Srdce na dlani