Pozvánka na veřejné setkání k budoucnosti pískovišť Hráského 23. 5. 2023

Vážení obyvatelé ulice Hráského a nejbližšího okolí,

ráda bych vás touto cestou pozvala na setkání ohledně k dětských hřišť – pískovišť před domy č. p. 1925 a č. p. 1928. Setkání se uskuteční v úterý 23. května v 17 hodin, a to přímo na místě – na travnaté ploše mezi pískovišti.

Cílem setkání je se dozvědět od vás, zdejších obyvatel, jestli vůbec a případně v jakém rozsahu jsou v současnosti obě tato dětská hřiště – pískoviště využívána. V nedalekém vnitrobloku Klírova se totiž nacházejí dvě další pískoviště – jedno na Rákosníčkově hřišti, druhé na původním dětském hřišti, které bývá navíc v sezóně opatřeno i zastíněním. Další obdobná dětská hřiště, v podobě oplocených pískovišť, navíc na Jižním Městě nemáme. Nabízí se tedy otázka, zda nezahrnout do nového projektu přeměny nevyužívaných pískovišť na trvalkové záhony právě i pískoviště v Hráského ulici.

Potkejte se tedy s námi v úterý v pět hodin odpoledne na místě a řekněte nám, jak si představujete budoucí využití těchto míst. Máme zachovat obě pískoviště ve stávající podobě? Nebo pouze jedno a které? Máme je přeměnit na odpočinkové zóny? Nebo máte ještě nějaký jiný návrh nebo přání?

Na setkání se za MČ Praha 11 těší Ivana Hovorková, místostarostka pro životní prostředí.

Plakát veřejné setkání pískovišť Hráského
Vytvořeno 18.5.2023 9:41:22 | přečteno 191x | Ing. Eva Tichá
load