Pěstební opatření suchých a poškozených dřevin

Vážení spoluobčané,

s lítostí Vás informuje o tom, že Odbor životního prostředí bude muset ještě v měsíci březnu, tedy v současném končícím období vegetačního klidu, přistoupit k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně provozně nebezpečné.


Jedná se o lokalitu ulic U Modré školy x Opatovská, kde dojde k odstranění pěti dožívajících borovic černých, které jsou ve výrazně zhoršeném zdravotním stavu. Ve stejném stavu dožívají také čtyři borovice černé v ulici Hviezdoslavova, poblíž objektu Palas Athéna.

Při ulici Hviezdoslavova x Ke Stáčírně (u Litochlebského náměstí) dojde k odstranění devíti suchých nebo značně nakloněných dřevin různých druhů, jako například bříza, jabloň, jeřáb, vrba, jasan či borovice černá. Dojde zde i k pěstební probírce samovolně vzrostlých jasanů ztepilých.

Poslední lokalitou je ulice U Přehrady, kde se jedná o porost mezi ulicí Mírového hnutí a průtočnou retenční nádrží R1 Hájecký. Zde dojde k nezbytnému odstranění deseti zcela suchých či se zbytkovou vitalitou dožívajících modřínů.

Na vhodných stanovištích po vykácených dřevinách budou nemocné a poškozené dřeviny nahrazeny novou výsadbou.


Pěstební opatření

U Přehrady

 

U Modré školy

 

Hviezdoslavova u Palas Atheny

 

Hviezdoslavova x Ke Stáčírně

 
 
Vytvořeno 24.3.2023 15:40:11 | přečteno 447x | Alžběta Plocová, DiS.
load