Kočičí máma Kateřina Kašparová říká, v Praze 11 jsem jako doma

Kdo by si nepamatoval „Kateřina Kašparová, televize Nova“…? Je to sice už pár let, ale dotyčná paní redaktorka utkvěla v paměti mnoha divákům dodnes.

Zajímá vás, co dělá dnes a zda ještě někdy plánuje návrat na obrazovku? Povíme si o tom v dnešním exkluzivním rozhovoru pro Klíč.

Tak Katko, jak se máte a co děláte? Hlavně nás samozřejmě zajímá, jaký vztah máte k naší Praze 11?
Děkuji moc za pozvání k tomuto rozhovoru, v Praze 11 jsem, dá se říci, posledních pár let jako doma. Už pošesté tady letos pořádáme Miss kočku, což je soutěž krásy domácích koček, bez ohledu na jejich původ. Je to unikátní příležitost pro všechny domácí mňoukající mazlíky. Získat vítěznou korunku krále a královny krásy mohou především takzvané bezpapírové kočky, jejichž majitelé této šance rádi využívají a své mňoukající krasavice hlásí do soutěžního klání ostošest.

Kdo rozhodne o vítězi? Bude to rozhodovat odborná porota?
U nás je to trochu jinak: absolutního vítěze vyberou sami návštěvníci akce pomocí hlasovacích lístků. Kromě toho bude odpoledne přímo na pódiu v sále zasedat VIP porota, složená ze známých milovníků koček, která je vždy zárukou příjemné zábavy a laskavého posouzení všech koček. Členové VIP poroty zkoumají především, jak je ta která kočka sympatická, jak se jim líbí a tak. Žádná přísná měřítka dokonalé krásy se u nás neřeší! Předsedkyní poroty bude, jako již tradičně, populární zpěvačka Eva Pilarová, členství nám již též k naší velké radosti potvrdili mj. moderátor Petr Novotný, imitátor Václav Faltus a starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský.
No a rovněž jako obvykle budeme ještě před soutěží samotnou hledat Krále Internetu, i letos nás s tím pomůže náš dlouholetý partner regionální Deník.cz (www.denik.cz).

Kdo se tedy může do vaší soutěže přihlásit?
V podstatě kdokoliv, kdo má doma kočku a je přesvědčený o tom, že je ta nej - což si ostatně myslíme všichni, kdo doma nějakou tu micinu máme :o) Přihlášení je jednoduché: stačí napsat na mail@misskocka.cz, zájemci pošleme jednoduchou přihlášku k vyplnění a samozřejmě další pokyny. Ještě chci upozornit, že celá akce důsledně charitativní a veškerý výtěžek půjde na útulky. Souběžně s Miss kočka jako obvykle proběhne i Umisťovací výstava koček z útulků z celé ČR, takže si přímo na akci může případný zájemce vybrat vhodného adepta na příští soutěžní ročník.

Říkala jste, že se Miss kočka bude konat v Praze 11 - takže kdy a kde přesně?
Veřejná výstava bude v sobotu 19. března v KC Zahrada (ul. Malenická 1784) od 11 hodin. Pro detaily doporučuji navštívit náš web www.misskocka.cz. Akce se koná s podporou MČ Praha 11, za což moc děkujeme!

Tím ale výčet vašich aktivit jistě nekončí, prozraďte nám, kde vlastně teď pracujete?
Tak samozřejmě, Miss kočka a veškeré moje aktivity kolem koček jsou moje soukromá charita, to dělám v tzv. volném čase a zcela zdarma. Mimochodem, zrovna budujeme nový útulek a také hotel pro kočky s výběhem v Říčanech u Prahy, což je mimochodem od Prahy 11 kousek, takže se budeme pak těšit i na návštěvy občanů Prahy 11.
Pokud jde o mou práci, tak nejvíc se posledních 12 letech věnuji mediálním tréninkům. Učím lidi (politiky, úředníky, podnikatele, pracovníky neziskovek), jak mají správně komunikovat s médii, jak se chovat před kamerou…. To mě moc baví a ještě se tím docela dobře živím, takže práce je i mým velkým koníčkem, což bych přála každému.

Neříkejte, že vás obrazovka neláká…?
To neříkám, i když nejsem z těch, co se bez obrazovky neobejdou. Stále dokola mě překvapuje, že mě lidé pořád ještě poznávají, i když už na Nově nejsem dlouhých 13 let! Nicméně, televizní práce je trochu jako droga, takže jsem loni nedokázala odolat nabídce televizní stanice R1 Vysočina (vysílá ve svém regionu na frekvencích TV Prima), kde jsem měla vlastní diskusní pořad Duel (obdoba pořadu Fakta B. Tachecí na TV Prima v Praze). Bohužel mi pak časová náročnost jiné práce už nedovolila koncem roku dojíždět do studia v Pelhřimově. Přesto doufám, že se mi to letos zase podaří nějak skloubit a na moc prima spolupráci navázat.

To vám opravdu stačí regionální stanice, když jste byla zvyklá na celoplošnou nejsledovanější Novu?
A víte, že bohatě stačí? Pracují tam skvělí lidé a mě hlavně baví dělat tu televizní práci. Takzvané slávy jsem si užila dostatek, takže je mi dnes už lhostejno, kolik na mě kouká lidí. Mohu si dovolit ten luxus dělat práci pro zábavu.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.

red

18.2.2011 9:26:14 | přečteno 4571x | Petr Kefurt

Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici