Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

Florbalistky TIGERS zahajují na velikonoční neděli boj o mistrovský titul

Otevíráme novou rubriku "Téma týdne", ve které vás budeme informovat o významných událostech městské části Praha 11. Cti otevření rubriky se zaslouženě dostalo "našim" florbalistkám HERBADENT TIGERS SJM, jenž o Velikonocích zahájí boj o mistrovský titul. Přijďte se podívat na to nejlepší, co současný český ženský florbal nabízí, přijďte na finále 2010!

První finále se hraje v neděli 4.4.2010 od 16:00 v Hale Podvinný mlýn (Kovanecká 2405 , Praha 9). Z kapacitních a bezpečnostních důvodů, jsou Tigers nuceny na finále opustit domácí halu ZŠ Kunratice a stěhují se do již zmiňované haly s kapacitou 1500 diváků.

Plakát - 1. finále, obrázek se otevře v novém okněHala Podvinný mlýn - mapa, obrázek se otevře v novém okněTigers - partneři, obrázek se otevře v novém okně

Plakát finále, obrázek se otevře v novém okně

Druhé finále se hraje ve stejné hale a ve stejný čas v pondělí 5.4.2010.

HERBADENT Tigers SJM vedou po Velikonocích 2:0

Hráčky Herbadent Tigers SJM v pondělí zopakovaly nedělní výsledek 6:2 a po domácích zápasech se ve finálové sérii ujaly vedení 2:0. Série se nyní stěhuje na půdu Bohemians, kde budou Tigers v sobotu útočit na ukončení série a mistrovský titul!

I v pondělí začaly utkání lépe hráčky FBŠ, které se ve 3. minutě ujaly vedení z hole Adély Bočanová. Bohemka hrála v první části dobře, pokoušela se často střílet, zatímco Tigers jakoby nemohly najít správné tempo. Už se blížil konec 1. části, když Černá nesmyslně dorážela vysokou hokejkou a byla vyloučena. 2. třetinu tak začaly domácí přesilovkou, kterou po minutě využila Denisa Billá a srovnala na 1:1. Již za 2 minuty zakombinoval první útok domácích a úplně nekrytá Jílková poslala Tigers do vedení. Od této chvíle měly Tigers více ze hry, ale jelikož vyložené šance nepřicházely a brejky FBŠ končily daleko od branky, tak další branky už ve 2. třetině nepřišly. Největší šanci na srovnání měla FBŠ v přesilovce při vyloučení Svobodové. Klokanky přesilovku nevyužily, naopak v konci třetiny byla vyloučena Vojáčková.

Přesilovku domácí také nevyužily, ale hned po ní přišlo rozhodnutí. Nejdříve Jílková propálila vše, co stálo v cestě, za 2 minuty Jarolímová propasírovala míček zpoza branky a zvýšila na 4:1 a za další 3 minuty pěknou střelou zkompletovala hattrick Kristýna Jílková. Boheminas se snažily s utkáním něco udělat, ale Tigers si v pohodě vedení hlídaly. Trochu vzrušení přinesla ještě druhá branka Bočanové, která využila odrazu míčku, ale hned poté vzala svému týmu všechny šance vyloučením Theodosisová. Tigers tak mohly v poklidu vypustit na hřiště i další hráčky, které si mohly okusit atmosféru finále. Definitivní podobu skóre dala Zuzana Svobodová, která zakončila přesilovkovou kombinaci.

2. finalové utkání, obrázek se otevře v novém okně
Herbadent Tigers SJM si tak i podruhé poradily se soupeřem a vedou ve finále 2:0. Samy hráčky nebyly se svým výkonem příliš spokojené, nicméně svou zkušeností a kvalitou dakázaly oba zápasy převážit na svou stranu. V sobotu 10. dubna tak budou mít od 16 hodin na Podvinném mlýně první matchball.

Přijďte ženy z Prahy 11 podpořit s vírou, že se stanete svědky jejich triumfu!

Hráčky Herbadent Tigers SJM porazily i potřetí FBŠ a obhájily titul mistryň ČR!

Tigers - mistryně ČR 2010, obrázek se otevře v novém okně

Třetí zápas měl hned od začátku znatelně vyšší tempo než první dvě utkání a hráčky obou týmů předváděly svůj nejlepší florbal. V 15. minutě se tradičně ujaly vedení hráčky FBŠ, když se hezky ze vzduchu trefila Křížová. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a za 3 minuty to bylo 1:1. Nenápadnou střelou z půlky hřiště srovnala Jana Kořínková a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Ve 2. třetině se i přes šance na obou stranách více než 200 diváků branky nedočkalo.

3. třetina začala šancemi na obou stranách, ze kterých ve 44. minutě vzešel druhý gól Tigers. Šťastnou střelkyní se stala Anet Jarolímová. Další ránu do vazu zasadila klokankám kapitánka Dominika Šteglová, která se prosadila v tlačenici před brankou. Bohemka reagovala time outem, ale místo snahy o zvrat přišla další rána z hokejek Tigers. Na 4:1 zvýšila Magdalena Šindelová. I když se zdálo, že by mohlo být hotovo, tak se FBŠ nevzdala a v 50. minutě se individuálně prosadila Szotkowská. Bohemka se snažila tlačit, Tigers utíkaly do nebezpečných brejků a jeden z nich dokončila nejlepší hráčka utkání Dominika Šteglová. Záver utkání už zpestřila série vyloučení a dokonce i trestné střílení. K němu se postavila Lucia Košturiaková, ale zvýšení na „finálový“ výsledek odmítla.

A v neděli 11. dubna dokonaly triumf Tigers juniorky, které nečekaně dokráčely skrz play off až k titulu juniorských mistryň ČR!

Tolik rychlá pozvánka na finále. Mnohé z vás však budou zajímat i...soupiska resp. fotky týmu, výsledky základní části a play-off, rozhovory s hráčkami atd.

Cesta základní částí a nadstavbou (playoff):

Herbadent Tigers SJM zvítězily v základní části i v nadstavbové části. V semifinále se utkaly s týmem Liberce, který vyřadily 3:0 na zápasy (4:1,9:1,13:3).

Kompletní výsledky včetně statistik hráček

Za Herbadent Tigers nastupují reprezentatnty ČR (Váňová, Šindelová, Šteglová, Jílková, Billá, Jarolímová, Svobodová, Kalecká, Moťková), juniorské reprezentantky (Burdová, Krupnová, Sadková, Vrzalová, Klímová, Kořínková) a reprentantka SR (Košturiaková), Maďarska (Radácsi).

O finalovém soupeři:

FBŠ Bohemians se umístily na 2. místě v základní části i po nadstavbě. V semifinále si poradily s Vítkovicemi 3:0 (5:4pn, 4:1, 7:5). Reprezentatntky (Křížová, Šimáčková, Szotkowská, Jelínková), junirské reprezentanky (Bočanová, Polenská, Horňáková)