zpravy tiskové

Zimní údržba komunikací na Jižním Městě

Městská část Praha 11 je i tento rok řádně připravena na zimu. Zimní úklid provádí zejména prostřednictvím své akciové společnosti Jihoměstská majetková.

„K dispozici máme celkem 7 odklízecích strojů, dále 4 pracovní skupiny pro ruční úklid v rámci celého území MČ Praha 11. Na letošní rok jsme připravili také novinku, oslovili jsme prostřednictvím Klíče a webových stránek městské části a Jihoměstské majetkové zájemce o brigády v zimním období,“ říká na úvod starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

V náborovém řízení pro zimní úklid tak bylo získáno celkem 22 pracovníků. (Za pohotovost dostávají paušální odměnu 500 Kč, za každou odpracovanou hodinu potom 100 Kč/hod.) „Většina z nich jsou členy bytových družstev a společenství vlastníků bytových jednotek, kteří s námi komunikují prostřednictvím našeho v Praze ojedinělého projektu pro BD a SVJ,“ doplňuje starosta Mlejnský. První zkouškou byl sedmnáctý leden, kdy byly od čtvrté hodiny ráno nasazeny všechny odklízecí stroje a 12 kmenových pracovníků Jihoměstské majetkové. Od sedmé hodiny se přidali brigádníci. S ohledem na množství sněhu se podařilo sníh odklidit ze všech ploch během dopoledních hodin. „Samozřejmě při úklidu sněhu a další zimní údržbě dáváme přednost vždy těm cestám a chodníkům, které vedou ke školkám a školám, k domům s pečovatelskou službou, domovům seniorů a hlavním komunikacím, tak aby se lidé pohodlně dostali na ta nejdůležitější místa,“ popisuje Mlejnský.

Díky změně vyhlášky Magistrátu hl. m. Prahy č. 39/1977 o schůdnosti místních komunikací je možno za určitých omezených podmínek použití chemických rozmrazovacích materiálů spolu se zdrsňovacími materiály, což významně ovlivní rychlost a kvalitu úklidu. Pro letošní rok se nám podařilo zajistit posypový kamínek o velikosti 2 až 5 mm a tím podstatně snížit nepříjemnosti spojené s chůzí na chodníku. „Letošní zima je zatím k Pražanům přátelská, každopádně víme, že pokud přijde větší nadílka sněhu, jsme na ni u nás na Jižním Městě připraveni,“ říká na závěr Dalibor Mlejnský.

V Praze dne 23. 1. 2012

Andrea Wolfová
Tisková mluvčí městské části Praha 11

ikona souboruTisková zpráva