Radnice uklízí i chodníky, které nejsou v její správě

Hlavní město se prostřednictvím technické správy komunikací stará asi o 270 hektarů chodníků a cest z celkových 1400 hektarů na území města. Radnice na Jižním Městě uklízí asi deset hektarů cest v parcích a zeleni a 32 kilometrů chodníků. "Co se týká úklidu cest a chodníků, které nemáme svěřeny do správy, v období kalamit je také částečně odklízíme my, například chodníky k mateřským a základním školám, domům seniorů a cesty k zastávkám MHD," sdělila ČTK mluvčí Prahy 11 Andrea Wolfová.

Pro zajímavost:  Praha 2 se kromě cest, které má ve své správě, stará také o 12 hektarů chodníků ve správě hlavního města, které metropole v zimě neudržuje. "Tím je v zimním období zajišťována schůdnost na téměř všech chodnících na území Prahy 2," sdělil ČTK Petr Tomíšek z Prahy 2. Radnice na úklid chodníků a parkových cest v minulých letech vydala zhruba dva až tři miliony korun.

  Osmý obvod odklízí sníh z 13,7 hektaru vlastních cest a dalších 16,75 hektaru chodníků, které jsou ve správě hlavního města. Za údržbu "magistrátních" chodníků městská část loni platila 2,6 milionu korun.

Vytvořeno 26.11.2012 11:30:05 | přečteno 2075x | Dana Foučková
load