Městská část Praha 11 podporuje kulturu

Městská část Praha 11 projednává rozpočet na rok 2013. Pracovní návrh rozpočtu projednávají odvětvové komise Rady městské části a také výbory zastupitelstva. „Po projednání všech připomínek bude vše ještě projednávat porada vedení, Rada městské části a samozřejmě konečnou podobu rozpočtu bude schvalovat Zastupitelstvo jedenácté městské části,“ říká tajemnice Úřadu městské části Praha 11 Simona Klimakovská. Stejně jako ostatní městské části a obce také Praha 11 musí vyčkat na schválení státního rozpočtu a rozpočtu hlavního města Prahy.

Výši rozpočtu a konkrétní částky v těchto dnech ještě není možno přesně definovat, nicméně i městská část Praha 11 ví, že bude muset opět šetřit. Proto se vedení městské části setkává mimo jiné také s řediteli firem, které má ve své správě a snaží se najít nejschůdnější cesty jak a kde by se v příštím roce mohlo ještě efektivněji hospodařit. „Víme, že šetřit budeme muset plošně ve všech částech rozpočtu a radost nám to určitě nečiní. V posledních dnech se například šíří zpráva o tom, jak eliminací peněz znemožníme fungování naší obecně prospěšné společnosti Kulturní Jižní Město a potažmo kultury v Praze 11a proti tomu se musím důrazně ohradit,“ říká předsedkyně správní rady Kulturní Jižní Město a radní Lenka Petrová.

Městská část Praha 11 v uplynulých letech podporovala kulturu nejen ve svých dvou stěžejních kulturních domech – Zahrada KC a Chodovská tvrz, ale také prostřednictvím grantů i v dalších kulturních organizacích, které působí na území Jižního Města a pro podporu kultury udělá maximum také v následujícím období. „Například na kulturní granty městská část Praha 11 i v příštím roce vynaloží stejnou částku jako v roce letošním, tedy jeden milion čtyři sta tisíc korun,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

V Praze dne 8. 11. 2012

Andrea Wolfová

Tisková mluvčí městské části Praha 11

Ocelíkova 672/1, 149 41 Praha 4

Tel: 267 902 201

Mobil: 603 424 698

Vytvořeno 12.11.2012 10:43:21 | přečteno 2137x | Dana Foučková
load