Děti z Jižního Města budou jezdit na poznávací zájezdy do Terezína a Lidic

Rada městské části Praha 11 na svém posledním zasedání schválila poskytnutí peněžního daru Českému svazu bojovníků za svobodu, (52. zákl. organizaci v Praze 4) na poznávací zájezdy jihoměstských dětí do Terezína a Lidic.

„Pokračujeme tak v podpoře a dlouhodobé spolupráci se svazem, který kromě autobusových zájezdů organizuje například pro děti ze základních škol besedy v rámci hodin dějepisu či občanské výchovy,“ říká na úvod starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

Svaz bojovníků za svobodu díky peněžním darům jedenácté městské části už několikátým rokem pořádá akce, které pomáhají prohloubit znalosti dětí v oblasti novodobých dějin. „Jsem si jistý tím, že seznámení se s autentickými místy odboje, s místy, kde tolik lidí trpělo, ale také prokázalo neuvěřitelnou odvahu a statečnost, přinášejí mnohem více, než kdyby se o nich jen děti učily z učebnic dějepisu. Je to nepřenositelný pocit, navštívit přímo tato místa,“ říká starosta Mlejnský. Zpětná vazba od ředitelů a učitelů základních škol, ale také přímo od žáků je jen pozitivní.

Poskytnuté prostředky v loňském školním roce byly využity na edukativní výlety (Památník Lidice, Památník Terezín a Muzeum parašutistů) pro více než 280 žáků. „Letošní dar 50 000 Kč by měl být použit na výlety pro dalších pět jihoměstských základních škol,“ říká na závěr starosta Mlejnský.

V Praze dne 27. 1. 2012

Andrea Wolfová
Tisková mluvčí městské části Praha 11 

ikona souboruTisková zpráva


Na obrázku je plán města z roku 1790.
Zdroj obrázku a další info: Wikipedie.

Vytvořeno 27.1.2012 11:22:58 | přečteno 2344x | Petr Kefurt
load