Byty pro mladé rodiny na Jižním Městě

V minulém roce proběhla další výběrová řízení na nájem uvolněných bytů, které má ve správě jedenáctá městská část. "Zájemci o bydlení na Jižním Městě se mohli přihlásit do dvou druhů výběrových řízení. Městská část se rozhodla pronajmout sedm bytů za nejvyšší nabídnuté první nájemné a dalších jedenáct bytů za stanovené nájemné formou losování pro mladé rodiny," říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

V druhém případě (losování pro mladé rodiny) musel být alespoň jeden ze žadatelů mladší třiceti pěti let a musel mít trvalý pobyt na území České republiky. Nesměl mít v ČR nájemní, břemenné, vlastnické či spoluvlastnické právo k užívání jiného bytu, nebo domu. „O naše byty byl nebývalý zájem, jen o prvních 7 bytů se přihlásilo 94 zájemců a do losování na dalších 11 bytů jsme zaevidovali dokonce 897 žádostí,“ popisuje starosta Mlejnský. Losování proběhlo za účasti notáře a zástupců všech stran, či hnutí, zastoupených v Zastupitelstvu jedenácté městské části. V minulých dnech tak byli vítězové a vylosovaní informováni o tom, že se stali našimi novými sousedy. Slovo novými by však mohlo být dáno do úvozovek, protože většina těchto nových nájemníků vyrůstala na Jižním Městě. „Myslím, že je ideální podporovat mladé lidi, kteří u nás vyrostli. Jižní Město je velmi mladé a podobnými kroky bychom mohli podpořit dobré sousedské vztahy a tradici bydlení v naší městské části,“ říká starosta Mlejnský.

V červenci loňského roku byly schváleny Zásady privatizace obecních bytů svěřených městské části Praha 11. V nejbližších dnech se budou muset upravit také zásady nakládání s uvolněnými byty, tak aby to bylo v tomto období ekonomicky nejvýhodnější jak pro městskou část, tak pro případné nájemníky.

V Praze dne 24. 1. 2012

Andrea Wolfová
Tisková mluvčí městské části Praha 11

ikona souboruTisková zpráva

Vytvořeno 24.1.2012 11:41:54 | přečteno 2899x | Petr Kefurt
load