Rád se toulám po Kunratickém lese

6.1.2011 - Mladá fronta DNES

Lidé od nás - Jaroslav Kobr spisovatel a kronikář

Spisovatel a kronikář Jaroslav Kobr bydlí na Jižním Městě od roku 1987. Přestěhoval se sem z Trutnova.

„Zpočátku se mi po Krkonoších stýskalo, ale i na Jižním Městě jsem postupně našel místa, jež stála za poznávání. Rád se toulám zejména po Kunratickém nebo Milíčovském lese, a to většinou se svou manželkou,“ vysvětluje Jaroslav Kobr, jehož krédem je žít, a ne přežívat.

V létě navštěvuje nejraději rybník Šeberák. „Nenáročná turistika a plavání jsou sporty, které je možno pěstovat i ve vysokém věku,“ doplňuje.

Jižní Město se stalo pro bývalého učitele opravdovým domovem. „Tato městská část se proměnila v moderní město s dobrou občanskou vybaveností, například pro seniory tu vystavěli nový dům,“ vysvětluje Kobr.

Jedna věc se ale spisovateli a kronikáři v Praze 11 nelíbí: vandalismus. „Občas neznámí chuligáni poničí některou autobusovou zastávku. Irituje mě to, ale přesně nevím, jak proti těmto zlořádům zasáhnout,“ říká aktivní senior.

Jaroslav Kobr pracuje na Jižním Městě jako člen seniorské komise a píše kroniku jednoho seniorského klubu. „Psaní mě baví, dá se říct, že je to můj koníček, stejně jako hudba. Na Jižním Městě máme seniorskou kapelu, ve které zpívám,“ doplnil senior, kterému vyšla v jednom školním nakladatelství řada naučných knih.

Regionální mutace - Mladá fronta DNES - Praha

Vytvořeno 7.1.2011 9:33:58 | přečteno 2857x | Petr Kefurt
load