Praha 11 vybere dodavatele výstavby sportovního centra

Městská část Praha 11 bude vybírat dodavatele stavby Jedenáctka VS. Sportovně-relaxační areál severně od ulice Mírového hnutí budou tvořit tři základní stavby, a to bazénová hala, objekt pro plavání nejmenších dětí a seniorů a multifunkční sportovní hala. Jelikož se jedná o nadlimitní veřejnou zakázku v předpokládaném rozsahu 400 milionů korun, záměr byl vyvěšen na veřejně přístupné tzv. centrální adrese.

„Výstavba by měla být zahájena na jaře příštího roku, s tím, že hotovo by mělo být v závěru roku 2013,“ řekl starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský. Městská část proto již v letošním roce podnikla řadu přípravných kroků. Na konci června letošního roku nabyla právní moci změna územního rozhodnutí o umístění stavby. Souběžně s tím probíhala příprava projektové dokumentace pro žádost o změnu stavby před dokončením, jejíž nabytí právní moci se předpokládá v prosinci letošního roku.

Dominantou bazénové haly v 1. nadzemním podlaží bude 25ti metrový plavecký bazén s pěti drahami o celkové šířce 10,5 metru. Součástí haly bude i zábavní sektor se 42 metrů dlouhým tobogánem s převýšením přibližně 4,5 metru, vířivým bazénem, bazénkem s hloubkou 1,2 metru s hydraulickým zvedákem pro handicapované a proudovým kanálem a dětským brouzdalištěm. V tomto podlaží bude rovněž wellness se saunovým centrem. Druhé nadzemní podlaží poslouží pro občerstvení návštěvníků celého areálu.

V další, vedle stojící budově spojené s bazénem tzv. krčkem, bude sportovní víceúčelová hala o půdorysu 142,5 x 64, 5 metru s hledištěm cca pro 315 diváků a hrací plochou pro sálové sporty (florbal, basketbal, futsal a další).

Třetí a neméně významnou část stavby tvoří hala o půdorysu 46 x 38 metrů, která bude centrem dětského plavání a rehabilitačního plavání seniorů. V ní budou dva bazény o rozměrech 6 x 9 metrů a dva bazény o rozměrech 4,5 x 4,5 metru zhotovené z nerezového plechu.

V areálu Jedenáctky VS vznikne parkoviště s 241 stáním pro osobní automobily a autobusy.

Východně od komplexu se počítá s úpravou terénu pro venkovní sportoviště. Tato část bude volně navazovat prostory, kde stojí sportovní hala TJ Jižní Město Chodov.

Při přípravě dokumentace pro změnu stavby před dokončením městská část rozhodla o vytvoření cyklostezky, která má kopírovat Košíkovský potok a severní okraj areálu. Propojí tak nově vzniklý Park u Chodovské tvrze s hostivařským lesoparkem.

Základní technická data Jedenáctky VS

Zastavěná plocha: 7 281  m2
Hrubá podlažní plocha:  8 821 m2
Obestavěný prostor: 76 086 m3
Počet parkovacích stání: 241

Vytvořeno 3.11.2011 15:34:43 | přečteno 2169x | Petr Kefurt
load