zpravy tiskové

K čemu dražit Řepkův dres (Dalibor Mlejnský)

16.2.2011 idnes.cz - blog

Tak se dražil dres fotbalisty Řepky. Povedlo se vybrat 160 tisíc korun na charitu. A reakce lidí?

Server Idnes pořádal opět charitativní dražbu, tentokrát šlo o dres fotbalisty Tomáše Řepky ( viz zde ). Vítěz získal za 160 tisíc jeho dres a 2 lístky na zápas proti Liverpoolu.

Ten vítěz jsem byl shodou okolností já a mých 5 kamarádů. Přihodili jsme prostě nejvíc - ale o to teď nejde, původně jsem vůbec nechtěl na osobu výherce poutat pozornost, protože charita se má dělat prostě pro charitu, ne proto, aby se „oslavoval“ dárce... Jde mi o následné reakce čtenářů v diskusi pod článkem. Jsou plné urážek pana Řepky a zpochybňují jeho, řekněme, morální vlastnosti.

Se vší upřímností říkám: nehodnotím, jaký je to člověk, jestli je sprostý, nevěrný, jestli na někoho plive apod. Pro mě je to profesionál ve svém oboru, který i ve 37 letech hraje špičkově fotbal. Dále - a hlavně! - šlo o to, vybrat peníze na Nadaci pro výzkum rakoviny , a to se povedlo. Vše ostatní je prostě podružné.

Loni při podobné akci zase anonymní diskutéři řešili, jestli vydražený trikot Martiny Sáblíkové byl propocený a smrděl… Proč my Češi pořád řešíme hlouposti? To fakt nemáme nic lepšího na práci, než na něco nadávat?

Mohu všechny ujistit, že v Řepkově dresu nebudu ani chodit doma, ani v něm spát. Bude pověšen v naší nové Sportovní hale Jižní Město. Případné závistivce mohu dále uklidnit, že ani lístky na atraktivní fotbal jsem si nenechal, ale požádal redakci Idnes, aby je věnovala třeba někomu z té nadace.

A víte co? Zkuste jednou (nejlépe častěji) místo jedovatých poznámek udělat něco užitečného: číslo účtu oné nadace je 19-1093910277 / 0100. Nebo si vyberte jinou charitu a přispějte. Místo řečí - činy :o)

17.2.2011 15:37:41 | přečteno 2958x | Petr Kefurt

Kino klub Zahrada – Myši patří do nebe
Umění je abstrakce