zpravy tiskové

Úřad městské části Praha 11 získal další ocenění za svoje služby obyvatelům Jižního Města

Zástupci městské části Praha 11 převzali 9.2.2010 na Národní konferenci kvality v Táboře ocenění v soutěži Ministerstva vnitra.

„Vedení městské části Praha 11 se v roce 2005 rozhodlo zajistit stálé zvyšování kvality služeb poskytovaných obyvatelům Jižního Města. Prostředkem ke zlepšování se stal systém řízení kvality podle normy ISO 900:2000, který byl na Úřadě městské části Prah 11 úspěšně zaveden v roce 2006. Certifikát jakosti UKAS Quality Management byl získán u nadnárodní společnosti Moody International,“ popisuje vedoucí odboru kanceláře tajemníka Helena Křovinová.

Získání certifikátu bylo prvním krokem v celé řadě změn a úprav pracovních postupů úřadu. V průběhu následujících dvou let byl systém řízení kvality doplňován a rozšiřován za podpory vedení městské části i pracovníků úřadu.

V roce 2008 byla norma ISO 9001:2000 novelizována. Městská část se v roce 2009 připravovala na první recertifikační audit. Svou přípravu se rozhodla rozšířit již podle novelizovaného znění. Vzhledem k tomu, že v té době ještě neexistoval český překlad normy, probíhala příprava na recertifikaci podle komentovaného vydání návrhu normy ISO/FDIS 9001:2008, vydaného Českým normalizačním institutem a Českou společností pro jakost. „V dubnu 2009 městská část úspěšně obhájila certifikát kvality podle novelizované normy jako první subjekt veřejné správy v České republice,“ dodává tajemnice Simona Klimakovská.

Se svým úspěchem se MČ přihlásila do soutěže Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě (ročníku 2009), kde úspěšně soutěžila o získání stříbrného stupně ceny „Organizace dobré veřejné služby“.

„Jedná se o další z řady úspěchů našeho úřadu. Na podzim jsme například obdrželi několik ocenění za nejefektivnější Czech POINT v republice, druhé místo za nejproduktivnější Czech POINT a třetí příčku jsme obsadili mezi nejdynamičtějšími stanicemi Czech POINTU v České republice,“ říká na závěr starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

Andrea Wolfová
Tisková mluvčí Městské části Praha 11

22.2.2010 16:36:07 | přečteno 2824x | Ing. Miloš Hejný

Kino klub Zahrada – Myši patří do nebe