Na Jižní Město se vrací pohotovost

Praha, 20. 4. 2010 - Městská část Praha 11 má ode dneška opět lékařskou službu první pomoci na svém území.

„ V roce 2007 v návaznosti na nový systém dotací se pohotovost na Jižním Městě zrušila,“ říká zástupce starosty pro oblast školství a zdravotnictví Jan Meixner. Lidé z jedenácté městské části tak museli dojíždět do Thomayerovy nemocnice v Krči. „Od začátku jsme vnímali poptávku po lepší dostupnosti zdravotní péče první pomoci. Chtěli jsme vyjít vstříc zejména seniorům a zdravotně hendikepovaným, kteří tuto službu nejčastěji využívají,“ říká starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský.
Vzhledem k tomu, že provozování této služby je nákladnou záležitostí, musela městská část ve svém rozpočtu zajistit dostatečné finance. Kromě pohotovosti se v budově polikliniky Šustova zároveň otevírá také pohotovostní lékárna. Pohotovost bude otevřena od pondělí do pátku vždy od 19 hod do 7 hod. O víkendech a svátcích 24 hodin denně.

Během dnešního slavnostního otevření pohotovosti představili zástupci společnosti Medifin, která má v pronájmu obě jihoměstské polikliniky, vizualizace rekonstrukce polikliniky Opatovská. Podobu venkovního pláště budovy si v anketě vybrali sami obyvatelé Jižního Města.


Andrea Wolfová
Tisková mluvčí městské části Praha 11
Tel: 267 902 943
Mobil: 603 424 698
Vytvořeno 21.4.2010 8:29:15 | přečteno 4819x | Ing. Miloš Hejný
load