Městská část je připravena na případnou stávku v dopravě

Praha, 24. února 2010 - Už v listopadu si městská část Praha 11 prověřila připravenost svého krizového řízení pro případ stávky zaměstnanců Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP). Všechna plánovaná opatření je schopna ihned zajistit i při případné plánované pondělní stávce dopravců.

„Na dnešní schůzce krizového řízení jsem si znovu ověřil připravenost našeho teamu,“ uvedl starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský.

Hlavní část krizových opatření je zaměřena na včasnou informovanost obyvatel Jižního Města prostřednictvím všech informačních kanálů, kterými městská část Praha 11 disponuje. Tedy na webových stránkách, TV Praha 11, citylightech v metrech, vývěsních tabulích v domech seniorů, školkách a bytových domech. Lidé musejí být o stávce informováni s dostatečným předstihem. Jedině tak si budou moci vyjednat například v zaměstnání dovolenou nebo přesunout návštěvy u lékaře.

„Jsme také v kontaktu s řediteli mateřských škol, kterých se netýkají příští týden jarní prázdniny. Pro zajištění chodu mateřských škol jim nabízíme pomoc s dopravou personálu, tak aby chod našich předškolních zařízení nebyl ohrožen,“ říká starosta Mlejnský.

„Nejvíce by ale stávka mohla ohrozit naše seniory,“ říká místostarosta Meixner. Zejména pro ně bude připraven operátor na bezplatné lince SISI - 800 212 218 přijímat jejich požadavky na zajištění dopravy na nezbytná a neodkladná vyšetření u lékaře na území městské části.


Andrea Wolfová
Tisková mluvčí městské části Praha 11
Tel: 267 902 943
Mobil: 603 424 698
Vytvořeno 24.2.2010 16:16:13 | přečteno 3089x | Ing. Miloš Hejný
load