Jedenáctka - bazény a sportoviště

Historie projektu

Se stavbou krytého plaveckého bazénu se počítalo již od počátku výstavby Jižního Města, tedy od sedmdesátých let minulého století.

„Od roku 1990 byl bazén neodmyslitelným tématem předvolebních slibů, které však nebyly nikdy splněny, přestože potřeba bazénu na Jižním Městě byla a je nepřehlédnutelná,“ říká starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

K vybudování plaveckého bazénu se ve svém programovém prohlášení v roce 2006 zavázala i současná Rada městské části Praha 11. Dnes, po téměř čtyřiceti letech nesplněných slibů, můžeme konečně konstatovat, že projekt bazénů a sportovišť na Jižním Městě je připraven a v nejbližší době bude zahájena jeho realizace.

Projekt

Původní projekt, který počítal s vybudováním standardního aquaparku, bylo nutné přehodnotit a částečně přepracovat, což si logicky vyžádalo prodloužení přípravné fáze a odložení termínu zahájení výstavby. Důvodem k přepracování projektu byl jak tržní vývoj (zejména vznik nových aquaparků, např. Aquapark Čestlice), tak i ekonomická krize, která negativně ovlivnila zájem investorů o podobné rozsáhlé projekty. V neposlední řadě plány projektu ovlivnila změna ÚP Z1000/00 a omezení přístupu k evropským fondům pro pražské projekty. Finální projekt bazénů a sportovišť vypracovala společnost Atelier 8000 spol. s r. o. Studie projektu byla zpracována v souladu s platným územním plánem a s ohledem na vyjádření dotčených orgánů, která byla získána v průběhu projednání dokumentace pro územní řízení. „Tento finální projekt bazénů a sportovišť, nazvaný Jedenáctka, který zde představujeme, je sice oproti původnímu projektu méně ambiciózní, avšak odpovídá současné tržní situaci, je v dlouhodobém
horizontu perspektivní a plně pokryje potřeby osmdesátitisícového Jižního Města,“ dodává Mlejnský.

Místo stavby

Sportovní centrum Jedenáctka bude postaveno na území sloužícím pro umístění staveb a zařízení pro sport a tělovýchovu, které se nachází v městské části Praha 11 (Chodov). Pozemek, na kterém bude areál Jedenáctka stát, je jasně vymezen z jihu ulicí Mírového hnutí, ze severu a západu Košíkovským potokem a z východu objektem hotelu Chodov s přilehlou sportovní halou TJ Jižní Město. Území je dostupné individuální automobilovou dopravou, MHD se zastávkou autobusů v bezprostřední blízkosti a rovněž ze stanic metra Chodov a Opatov (docházková vzdálenost cca 20 min.). Pozemek je dlouhý 420 m a široký 130 m, přičemž plocha investora pozemku činí 4,75 ha.

Jedenáctka - bazény a sportoviště

Sportovní centrum Jedenáctka tvoří tři navzájem propojené objekty:

1) Sportovní hala
Jedná se o moderní víceúčelovou sportovní halu s využitím pro řadu sportů, jako jsou volejbal, basketbal, floorbal, hokejbal, tenis, stolní tenis či badminton, určenou primárně pro širokou veřejnost.
2) Bazénová hala
Objekt bazénové haly tvoří 25 m bazén pro kondiční plavání a rovněž rekreační bazén s řadou vodních atrakcí - divoká řeka, perličková sedátka, perličková lehátka, chrliče a dětské brouzdaliště.
3) Centrum relaxačního a ozdravného plavání
Jedná se o projekt bazénového objektu se čtyřmi bazény, a sice dvěma o rozměrech 6 x 9 m a dvěma o rozměrech 4,5 x 4,5 m, které poskytnou zázemí pro relaxační a ozdravné plavání všech skupin obyvatel od novorozenců až po seniory. Každý z bazénů je v samostatné místnosti s vlastním zázemím.

Nedílnou součástí areálu Jedenáctka - bazény a sportoviště je i venkovní parkoviště s kapacitou 250 stání.

Výstavba komplexu bazénů a sportovišť je důležitým krokem na cestě k přetvoření Jižního Města v moderní a plně vybavenou městskou část a představuje naplnění více než 40 let starého záměru, který, byť se stal tradičním tématem slibů, nebyl nikdy realizován.

Investorem projektu Jedenáctka je městská část Praha 11. Předpokládaný rozpočet projektu činí 320 milionů Kč. Otevření je plánováno na rok 2012.


V Praze dne 23. 6. 2010
Andrea Wolfová
tisková mluvčí městské části Praha 11
Ocelíkova 672/1
149 41 Praha 11
Tel.: 267 902 201
Mob.: 603 424 698
e-mail: wolfovaa@praha11.cz
Vytvořeno 24.6.2010 9:35:07 | přečteno 9858x | Ing. Miloš Hejný
load