zpravy tiskové

Jižní Město slaví třicáté třetí narozeniny

Ve čtvrtek 10. září odstartují tradiční oslavy narozenin Jižního Města - 11 dnů Prahy 11. Zahajovací koncert, na kterém kromě dětí z jedenácté městské části zazpívá také skupina Toxique a Janek Ledecký. Slavnostní dort symbolicky nakrojí a oficiální oslavy zahájí v 18 hodin primátor hlavního města Prahy Pavel Bém a starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský. A co zajímavého slavnosti Jižního Města představí?

Hned první den, vedle koncertů a slavnostního zahájení budou předány ceny v soutěži Underbridge 2009. Do této soutěže se už druhý rok zapojilo více než 200 dětí ze všech devíti základních škol Jižního Města, které v rámci soutěže vymalovaly téměř 2000 m2 plochy nejfrekventovanějších podchodů Prahy 11.

Starosta jedenácté městské části také předá Sboru dobrovolných hasičů Chodov dar od městské části - zásahový hasicí vůz Tatra. „V rámci projektu Bezpečné Jižní Město dlouhodobě podporujeme jak naše hasiče, tak Obvodní ředitelství městské policie Praha 11. Zlepšením podmínek práce hasičů i strážníků se automaticky zvyšuje bezpečnost obyvatel Jižního Města,“ říká starosta Mlejnský.

Další dny oslav se ponesou v duchu tematických dnů. Hned v pátek 11. září bude v poliklinice Šustova a jejím nejbližším okolí probíhat Den zdraví. Vedle seminářů a rad odborníků uvnitř polikliniky představí svou práci například Červený kříž. Pro dobrovolné dárce krve bude přistavena bude také transfuzní stanice Ústřední vojenské nemocnice Praha. Městská část Praha 11 představí defibrilátory, které zakoupila pro potřeby obyvatel Jižního Města. „Dva z pěti defibrilátorů jsou v hlídkových vozech městských strážníků, jeden v Centru sociálních služeb, v Kulturním centru Zahrada a poslední je k dispozici v budově úřadu městské části Praha 11,“ dodává Mlejnský.

Sobotní odpoledne (od 15 hod) oživí park u stanice metra Opatov Pivní festival s Jihoměšťanem. Čepovat se bude jedenáctistupňové pivo Jihoměšťan, budou se podávat pivní delikatesy, grilovat selata, jehňata, klobásy…

Připraveny jsou také soutěže o netradiční ceny, dětský koutek a skákací hrad pro děti. Těšit se můžete také na koncert skupiny Garage a Tony Ducháček nebo skupiny Abraxas.

Pro vylepšení kondice pokračují oslavy v neděli (13. 9.) Dnem sportu. Sportovní areál základní školy na Pošepného náměstí přivítá malé i velké sportovce. Připraveny jsou sportovní turnaje, prezentace sportovišť a oddílů „Jedenáctky“ nebo zdravotně - sportovní koutek. V ten samý den, v devět hodin ráno mají v parku u stanice metra Opatov sraz cyklisté Pražského cyklozvonění, které zahajuje Týden mobility v Praze.

Pondělí (14. 9.) městská část Praha 11 věnovala přírodě. Od 15 hodin, opět u stanice metra Opatov, budou k vidění v rámci Dne přírody ukázky ze světa zvířat. Připravena bude také „houbařská poradna pro nejisté houbaře“ a ekologicko - přírodovědné soutěže pro děti.

Patnácté září bude věnováno Dnu bezpečnosti. Od 9 hodin bude patřit okolí metra Opatov zejména dětem a jednotkám Integrovaného záchranného systému. Bohatý program, kde představí svou práci hasiči, záchranáři, jednotky policie aj. je samozřejmě součástí projektu Bezpečné Jižní Město.

Středa 16. září je Dnem knihovny. Následuje Den školství, kdy se mj. v KC Zahrada představí školy a školky Jižního Města a budou oceněni nejlepší pedagogové roku. Den seniorů přinese tradiční veselí a zabijačkové hody pro seniory „Jedenáctky“ se Zdeňkem Srtskou. V sobotu, 19. září oslavy narozenin Jižního Města pokračují Chodovskou poutí, která letos i s nádechem cirkusového umění rozveselí Chodovskou tvrz a její okolí.

Posledním, jedenáctým dnem oslav je neděle 20. září - Balonstory. Z Centrálního parku budou vzlétat horkovzdušné balony. Na této open-air akci kromě jiných zazpívá i Ivan Mládek a jeho Banjo Band. Starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský pokřtí společně s Ondřejem Neffem nový překlad knihy J. Verna - Pět neděl v balónu. A balonem se také mimo jiné proletí vítěz dětské výtvarné soutěže. Vyhlášeni budou také vítězové dalších soutěží, a to: Soutěž Regenerace 2009, kdy bude mezi vítězná bytová družstva rozdělen celkem jeden milion korun a Soutěž o nejhezčí balkon, kde si výherce pro změnu odnese poukaz na dovolenou pro dvě osoby na Kanárské ostrovy.

Jižní Město slaví „Kristova léta“ a to je důvod k důstojné oslavě. Přijďte oslavit narozeniny Jižního Města s námi! Těšíme se na Vás.

Tisková zpráva ke stažení: ikona souboruTZ 11 dnů Prahy 11 09

9.9.2009 14:17:20 | přečteno 3545x | Petr Krtička

Marie Tvarohová: Malování jehlou
Moucha v kufru
Sociální a zdravotní komise
Karel Kekeši a Radim Linhart recitál
Finanční komise
Dětský den v KC Zahrada
XXIII. ročník SPORTOVNÍCH HER SENIORŮ A HANDICAPOVANÝCH OBČANŮ
Roman Horký a Kamelot
Sobotní výtvarná dílna
Kino klub Zahrada – Až zařve lev – Jihoměstská premiéra
28. zasedání členů Zastupitelstva MČ Praha 11
Street Festival Battle Breaking & All Style 2022
Pohadlo aneb Pohádkové kukadlo – Fridolín se hledá
Jedenáctky: Anna Kolingerová trio
Nedělní pohádka pro děti: Patálie pana Paka
Kino klub Zahrada – Mimořádná událost
Pocta Boženě Němcové
Komise pro kulturu a spolky
Kytary na Chodovské tvrzi
Umění je abstrakce
Luca Ciarla Solorkestra (Itálie)
Umění je abstrakce
Grilování bez hranic VIII.
Divadlo Na Jezerce: Manželské vraždění
Divadlo Na Jezerce: Práskni do bot
Divadlo Na Jezerce: Pánský klub
RIDE FOR SKATEPARK