zpravy tiskové

Jižní Město bude patřit od soboty až do pondělí dětem

Tisková zpráva ze dne 28. května 2009

Blíží se Den dětí a tak městská část Praha 11 přichystala pro své nejmenší hned několik akcí.

Sobotní dopoledne - 30. května mohou rodiče se svými dětmi strávit na Dni otevřených dveří Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, kde kromě hasičských vozů a techniky mohou například sledovat zajímavé ukázky vyprošťování z havarovaných aut. Ještě tentýž den odpoledne zve jedenáctá městská část děti do Kunratického lesa, konkrétně ke srubu Gizela. Tady na malé oslavence čeká od třinácté až do sedmnácté hodiny zábavný soutěžní program - lukostřelba, chůdy, lanové aktivity, face painting nebo také večerní opékání buřtů. 31. května odpoledne bude ve znamení Dětského dne bezpečnosti Prahy 11. Od 14 do 18 hod zveme všechny děti, maminky i tatínky do Centrálního parku u stanice metra Opatov. Dětské dopravní hřiště, simulátor nárazu, soutěže nejen s bezpečnostní tematikou a malý dárek čeká na každého, kdo se přijde pobavit, ale také se něco naučit. Dětským dnem bude provádět Eva Aichmajerová, od 14:14 zahraje divadlo Buchty a loutky pohádku O neposlušných kůzlátkách a celé odpoledne bude hrát pohádkový DJ. Chybět nemůže ani skákací hrad a spousta dobrot. A protože se jedná o den s bezpečnostní tematikou, chybět nebudou ani hasiči, městská policie a záchranáři, kteří budou v průběhu odpoledne dětem předvádět svou techniku, ukázky zásahů a učit nejmenší, jak poskytnout svému kamarádovi první pomoc. Den dětí jedenáctky je posledním a nejdelším dětským dnem, který připravila radnice městské části Praha 11. „Od deseti hodin ráno až do sedmé hodiny večerní bude patřit Centrální park dětem. Dopoledne je připraven program pro školky a základní školy, odpoledne pro celé rodiny,“ říká starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský. Lezecká stěna, bungee trampolíny, aerotrim, petangue, kreslení, hádanky, modelování, atletické soutěže, bungee running, slaňování hasičů ze střechy domu …. to a ještě mnoho dalšího bude čekat v Centrálním parku na děti první červnový den. Dopoledne předá starosta Mlejnský všem dětem z mateřských škol reflexní vestičky s logem Bezpečného Jižního Města. „Nechali jsme vyrobit dva tisíce reflexních vestiček pro naše předškoláky za bez mála 250 tis korun,“ dodává na závěr Mlejnský.

• 30. květen od 8:30 do 11:30 hod - Den otevřených dveří Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy
  • 30. květen od 13 hod do 17 hod - Den dětí u srubu Gizela v Kunratickém lese
  • 31. květen od 14 hod do 18 hod - Dětský bezpečnostní den u stanice metra Opatov
  • 1. červen od 10 hod do 19 hod - Den dětí jedenáctky v Centrálním parku