Investice v městské části Praha 11

Tisková zpráva ze dne 9. 2. 2006

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 11

Tisková zpráva ze dne 9. února 2006

V Praze 11 vznikne nový park

Nový park vznikne nedaleko kulturního domu Chodovská tvrz. V lokalitě lemované ulicemi Türkova, Mírového hnutí a slepé části ul. Donovalská, na pozemcích o celkové výměře přes 50 000 m2, budou rozšířeny trávníky, vznikne zde oplocené dětské hřiště, okružní komunikace, která bude vhodná i pro bruslení a hřiště pro skate. V části nového parku, přilehlé ke stávající zeleni, vyroste kruhový pavilon pro oddávání v plenéru. Plánováno je rovněž nové osvětlení těchto prostor. Součástí parku budou i parkovací stání. Při realizaci tohoto parku bude nutné vystavět síť parkových chodníků, provést sadové úpravy, a to vysadit nové dřeviny a založit trávníky, položit nové inženýrské sítě a další. Realizace tohoto parku by měla být provedena za necelých 20 milionů korun.

Tento investiční záměr schválila rada městské části na svém zasedání dne 7. 2. 2006.

Jižní Město získá nový chodník

Na Jižním Městě, mezi ulicemi Petýrkova a Hornomlýnská, vznikne nový chodník. Vybudován zde bude na základě požadavku vozíčkářů, obyvatel domu v Petýrkově ulici, kteří často navštěvují kulturní a vzdělávací středisko - bezbariérový klubu vozíčkářů „U zeleného ptáka“. Současně by toto propojení pro pěší doplnilo cyklistické trasy v této lokalitě. Předpokládané náklady na stavbu tohoto chodníku je cca. 2,5 milionu korun. Realizace tohoto investičního záměru může započít až po vyřešení majetkoprávních vztahů, o které se městská část intenzivně snaží.

Vyroste u ZŠ Kupeckého sportovní hala?

Rada městské části Praha 11 souhlasí s výstavbou sportovní haly u ZŠ Kupeckého za podmínky, že investor vyřeší parkování u této stavby. Investor navrhuje sportovní halu s ledovou plochou (ta bude v letních měsících sloužit letním sportům), zázemím (šatnami a občerstvením), přístupovou komunikaci a parkoviště. Budoucí realizace tohoto objektu by rozšířila nabídku možností pro trávení volného času a zvětšila spektrum sportů, které je na území MČ Praha 11 možné provozovat.

Více zabezpečení pro rekonstruované domy

Návrh na vybavení objektu Anny Drabíkové 534, 543 a 878 elektronickým zabezpečovacím a přístupovým systémem, uzavřeným kamerovým systémem a elektropožární signalizací schválila rada městské části Praha 11. Tyto bezpečnostní systémy ochrání nejen investice, vložené do rekonstrukce těchto objektů, ale pomohou ochránit i zdraví obyvatel. Umístění těchto prvků již bylo úspěšně vyzkoušeno v bytových domech s velkým množstvím bytových jednotek.

Praha 11 podpořila mistrovství ve squashi

Městská část Praha 11 podpořila účelovým darem ve výši 48 000 Kč konání mezinárodního mistrovství České republiky juniorů ve squashi. Toto mistrovství se uskutečnilo

od 20. do 22. 1. v centru Squashpoint na území městské části Praha 11 a zúčastnilo se ho 160 hráčů z mnoha zemí Evropy.

Radnice Praha 11 daruje software

Radnice městské části Praha 11 daruje svým příspěvkovým organizacím nepoužívaný software v hodnotě cca. 2 miliony korun. Jedná se o vyřazované programy Office 97, které budou po konzultaci s výrobcem tohoto programu distribuovány organizacím, jejichž zřizovatelem je úřad městské části Praha 11.

Více informací Vám podá: Filip Procházka, mluvčí MČ Praha 11

Tel.: 267 902 483, 60
Vytvořeno 10.2.2006 12:23:56 | přečteno 2253x | Bc. Filip Procházka
load