zpravy tiskové

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 11

Tisková zpráva ze dne 11. května 2006

U ZŠ K Milíčovu 674 vyroste několik hřišť

Tenisové kurty a patřičná zázemí, dále softbalové a víceúčelová hřiště pro hokej, hokejbal, in-line hokej a streetball vyrostou na části pozemků ZŠ s rozšířenou výukou jazyků K Milíčovu 674. Společně s nimi budou vybudovány i tribuny, sklad, provozní budova a několik parkovišť. Územní rozhodnutí nabylo právní moci v prosinci 2005 a nyní je zpracovávána dokumentace pro stavební povolení. Výstavbou těchto hřišť získají obyvatelé nejen z okolí školy další možnost, jak trávit svůj volný čas. Tato sportoviště zde postaví soukromý investor, městská část vloží do výstavy 4 000 000 Kč, dík kterým vzniknou inženýrské sítě.

Praha 11 si přeje bazén

Bazén je sportoviště, které si obyvatelé Prahy 11 často přejí. Pro jeho výstavbu byl vytipován vhodný prostor u ulice Mírového hnutí, nedaleko TJ Jižní město Chodov. Zdejší pozemky jsou ale hl. m. Prahy, a tak vedení městské části Praha 11 opětovně žádá o jejich svěření. Pokud budou pozemky Praze 11 svěřeny, měl by zde vyrůst nejen bazén pro sportovní plavání, ale i bazény spíše relaxační, prvky pro vodní hry, bazénky pro malé děti. Investice se odhaduje na 300 - 400 milionů korun.

Týden sportu na Jižním Městě

Týden plný sportu připravila nejen pro své obyvatele Praha 11 ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Jižní Město Chodov. V termínu od 22. do 26. 5. je možné zasportovat si na mnoha sportovištích, které se na městské části Praha 11 nacházejí. Vzhledem k tomu, že jejich zaměření je poměrně pestré, mnoho je i sportů, kterých se mohou zájemci o účast v Týdnu sportu zúčastnit.

V areálu Sport-centra zelené zdraví jsou na pondělí připraveny míčové hry, v úterý se uskuteční orientační běh po Kunratickém lese, ve středu je možné si odpočinout u rekreačních aktivit jako je třeba žonglování, čtvrtek patří horolezectví a potápění. V pátek je možné si otestovat svou fyzičku. Pasivní sportovce zaujme exhibice BMX René Živného nebo středeční fotbalové utkání rockerů proti Městské části Prahy 11 a přizvaných hostů. Na partnerských sportovištích - SBCentrum, SQUASH POINT, Tenis centrum Donovalská, Sport centrum Jonathan L.S., Fit klub Ludvík, Curling promo, DDM Jižní Město, Sport - Centrum zelené zdraví si můžete zahrát squash, tenis či bowling nebo si vyzkoušet aerobic, kik box aerobic, gymnastiku, sebeobranu, orientální tanec, či si nechat vypracovat individuální tréninkový plán včetně výživy, dle vašich potřeb. Z tradičních sportovních her bude k dispozici stolní tenis, basketbal, volejbal, házená, florbal a samozřejmě fotbal. Vstup je rámci této akce všude volný.

Na vybraných partnerských sportovištích je pro vstup nutná registrace a poté přímý nebo telefonický kontakt s vybraným sportovištěm k upřesnění termínu rezervace. Registraci je možné provést na webu Tělovýchovné jednoty Jižní Město Chodov.

Pro všechny zaregistrované do 20-ti let, kteří se budou chtít zúčastnit slosování o hodnotné věcné ceny, je nutné vyzvednout si registrační kartičku od 8 do 16 hodin (před zahájením "TÝDNU SPORTU" na TJ JM Chodov, Mírového hnutí 2137 nebo v jeho průběhu i na Sport-centru Zelené zdraví, Hrabákova 2001). Sportovci ve věku do 20-ti let, kteří se budou chtít slosování o ceny zúčastnit, odevzdají v Sport-centru Zelené zdraví do pátku 26.5.2006 do 17 hodin registrační kartičku s potvrzením minimálně 10-ti sportovních aktivit, kterých se za celý týden zúčastnili. Sportovcům starších 20-ti let postačí pouze registrace. Další informace o akci je možné získat v květnovém čísle časopisu Klíč, osobně na adrese TJJM Chodov, Mírového hnutí 2137, Praha 4, telefonicky na 272 928 273 nebo 608 968 989.

Akce týden sportu se koná pod záštitou zástupce starostky městské části Praha 11 Ing. Ivana Škody.

Bližší informace a přesný přehled sportovišť je uveden na webu http://www.tjjmchodov.cz/index.php?content=tydensportu

Více informací Vám podá: Filip Procházka, mluvčí MČ Praha 11

Tel.: 267 902 483, 604 225 096

15.5.2006 15:40:56 | přečteno 2275x | Bc. Filip Procházka