zpravy tiskové

Rada MČ Prahy 11 vyhlásila grantový program na rok 2006

Tisková zpráva ze dne 6. října 2005

Rada městské části Praha 11 souhlasí s vyhlášením grantového programu pro sociální a zdravotní oblast na rok 2006. Pro rok 2006 jsou priority tohoto programu v oblasti sociálních služeb, a to zejména v osobní asistenci a v sociálních službách pro seniory, dále v prevenci sociálně - patologických jevů, a tedy organizací, zaměřených na prevenci šikany a dalších nežádoucích jevů. Mezi aktivity podporované městskou částí dále patří pečovatelské služby, integrace zdravotně postižených osob, základní pomoc lidem z krizových skupin obyvatelstva a další.

V roce 2006 se budou konat dvě kola grantového programu. Pro účast v kole prvním je nutné odevzdat přihlášky do 31. ledna 2006, pro kolo druhé do 31. 8. 2006.

Cílem programu je vytvářet podmínky pro činnost a uskutečňování projektů, které jsou zaměřené na rozvíjení, doplňování a podporu již probíhajících sociálních a zdravotních činností a služeb v lokalitě městské části Praha 11. O granty mohou žádat projekty zaměřené na realizaci aktivit sociálního a zdravotního charakteru, pořádané pro občany městské části Praha 11.

Dalším grantovým programem vyhlášeným pro příští ok je program pro oblast protidrogové politiky městské části Praha 11. Ten je určen zejména pro oblast primární prevence, a to na projekty, zaměřené na preventivní protidrogové aktivity na mateřských, základních a středních školách a programy zaměřené na menší kolektivy, dále na sekundární prevenci - programy zaměřené na kontaktování skryté skupiny uživatelů drog, programy včasného rozpoznání, intervence a poradenství pro rodiny. I v této oblasti je možnost získat granty dvoukolová, přičemž termíny odevzdání přihlášek jsou stejné jako v sociálně zdravotnické oblasti.

Vyhlášení grantových programů pro rok 2006 bude rovněž schvalovat Zastupitelstvo městské části na svém nejbližším zasedání.

14.11.2005 14:14:26 | přečteno 1631x | Charlie Root

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11