zpravy tiskové

Slavnostní otevření sportovního areálu ZŠ Campanus

Tisková zpráva ze dne 26. května 2005

Na Jižním Městě je moderní sportovní areál.

Základní škola (ZŠ) Campanus v Městské části Praha 11 měla původně sportovní areál se všemi povrchy z antuky (atletický ovál, sektory pro výšku a dálku, hřiště na košíkovou), které v posledních letech již nevyhovovaly hygienickým podmínkám a zvyšujícím se sportovním nárokům školáků i dospělých.

V roce 1998 získala škola první grant ve výši 936 tisíc korun pro přeměnu hřiště na košíkovou s antukovým povrchem na moderní víceúčelové sportoviště s umělým povrchem pro míčové hry (košíková, odbíjená a florbal), Celkové náklady přesáhly částku 1,2 miliony korun, z toho 312 tisíc škola obdržela od Městské části Praha 11. Na podzim 1998 bylo nové hřiště otevřeno.

V roce 2000 ZŠ Campanus požádala o další grant na výstavbu atletických sektorů vnitřního oválu. Od MHMP získala 1milion 900 tisíc korun. Peníze použila na výstavbu rozběhové dráhy s dvěma doskočišti, hřiště s umělým povrchem na odbíjenou a nohejbal, tréninkové plochy s přírodním trávníkem, který je uměle zavlažován a na přeměnu sektoru pro skok vysoký. Celá rekonstrukce stála více než 3,3 miliony korun. Městská část Praha 11 přispěla tentokrát částkou 1,1 milionu a zbývajících 342 tisíc zaplatila škola.

V letech 2003 a 2004 poskytla další finanční prostředky ve výši 6 milionů 90 tisíc korun Městská část Praha 11 a s finančním podílem školy ve výši 653 tisíc korun byla dokončena rekonstrukce celého hřiště. Vzniklo ještě víceúčelové hřiště pro kopanou a házenou, hřiště na plážový volejbal a nakonec se škola dočkala i atletického oválu s umělým povrchem.

Hřiště využívá v hodinách tělesné výchovy 585 žáků školy, dále kolem 250 žáků z 18 sportovních kroužků a oddílů (například košíkové, kopané, odbíjené, florbalu), zhruba 80 dětí z atletického oddílu Dvojka, školní družina i nejširší veřejnost.Konají sezde atletické závody pro celý obvod Prahy 4 (letos se zde bude konat i finále Prahy v Poháru Českého rozhlasu), Sportovní hry seniorů, dětské dny a podobně. Od jara do podzimu jsou sportoviště otevřená denně od 8 do 21 hodin, o víkendech od 9 do 21 hodin. Na hřišti působí v této době správce, který má na starosti údržbu celého areálu a který dbá na dodržování provozního řádu, který je závazný pro všechny návštěvníky.

Provoz sportovního areálu v původní podobě byl zahájen současně s otevřením školy v září 1984. Venkovní areál odpovídal tehdejším předpisům. Dnes se může Městská část Praha 11 a ZŠ Campanus chlubit moderním atletickým areálem s dalšími hřišti pro míčové hry.

14.11.2005 12:30:58 | přečteno 1981x | Charlie Root

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11
Výbor pro dopravu ZMČ Praha 11