Konference Možnosti úspor energie ve veřejných budovách

Dne 12. června 2013 uspořádala MČ Praha 11 konferenci týkající se možností úspor energie ve veřejných budovách.

Konference se uskutečnila v rámci projektu GovernEE, jehož je městská část partnerem.

Za účasti 70 posluchačůřad zástupců městských částí, nemocnic, škol a sociálních zařízení, přednesli ve Velkém zasedacím sále v budově Magistrátu hl. města Prahy své přednášky přední odborníci z oblasti energetiky. V úvodu konference projektový  manažer představil projekty GovernEE a EnergyCity, které jsou zaměřeny na efektivní hospodaření s energiemi ve veřejných budovách. Z důvodu, že se tyto projekty blíží ke svému závěru, byly účastníkům představeny jejich výsledky a také jim bylo nastíněno, jakým způsobem lze tyto výstupy použít v praxi.

Dále se posluchači mohli dozvědět o podrobnostech novely zákona o hospodaření s energiemi, o povinnosti certifikace budov, jakými způsoby se dá dosáhnout úspor v soustavách teplé vody, optimalizaci otopných soustav, kvalitě hygieny vody a také získali přehled o možnostech a výhodách nákupu energie na burze.

V rámci projektu GovernEE byla představena pilotní instalace on-line monitoringu spotřeby energií ve dvou základních školách Prahy 11.

 

Tento projekt je realizován v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce a je spolufinancován Evropským fondem regionálního rozvoje.

 logos CEEUerdf forweb 01Governee LOGO VEGLEGES CURVE

 

Vytvořeno 25.6.2013 9:34:53 - aktualizováno 1.7.2013 13:01:05 | přečteno 4348x | Dana Foučková
load