Školka? Ne, pobyt v lese

24.5.2011 Mladá fronta DNES strana 4 Praha

Anna Baumová

Předškoláci mají letos šanci strávit léto v Praze -a přitom v lese. Program pro děti bude připravovat Lesní mateřský klub Mezi stromy. Rodiče dětí z Prahy 11 zaplatí za den hlídání o 100 korun méně.

HÁJE Tak trochu jinou školku mohou o prázdninách navštěvovat děti nejen z Jižního Města ve věku od 3 do 6 let. Malí svěřenci nebudou zavření v areálu mateřské školy - místo toho budou v Milíčovském lese a v okolních loukách stavět domečky z mechu, brouzdat se v kalužích nebo třeba malovat pastelkami z včelího vosku. Program pro ně přitom bude přichystaný za každého počasí.

Akci pořádá Lesní mateřský klub Mezi stromy. „Pražské děti jsou přesycené předem určenými programy a řízenými činnostmi. My jim chceme nabídnout prostor pro jejich dětství, pro rozvoj jejich přirozené fantazie. V našem klubu je dospělý spíše průvodce než vychovatel. Hraje si s dětmi a nechává je, aby si program tvořily také samy,“ vysvětluje Radka Chovancová, předsedkyně klubu.

Program v Milíčovském lese bude probíhat v červenci a srpnu od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Rodiče zaplatí tři sta korun za den. Děti z Jižního Města mají pobyt v Lesním mateřském klubu jen za dvě stovky. Sto korun jim totiž přispívá městská část.

Přihlášky 14 dní předem

Rodiče mohou své děti přihlásit na týden, pár dní nebo i jen na jeden den. „Všechny školky budou letos o prázdninách zavřené, děti z Jižního Města budou moci chodit k nám. Rodiče mohou děti přihlásit i jen na jediný den, aby si mohli vykrýt ty dny, na které třeba nemají hlídání,“ říká Chovancová.

Děti budou mít zázemí v dřevěném srubu. Ten bude možné využít při nepřízni počasí. „Součástí vybavení, které mají mít děti s sebou, je i spacák. Rodiče si mohou samozřejmě děti vyzvednout už po obědě,“ doplňuje Chovancová.

Děti si budou lesa užívat v maximálně patnáctičlenných skupinkách. Ty budou mít na starosti vždy dvě dospělé osoby. Kromě každodenního pobytu v přírodě se budou předškoláci věnovat tvorbě z přírodních materiálů.

Rodiče musí své děti přihlásit na červenec do 15. června a na srpen do 15. července. Kontakt najdou na stránkách www.mezi-stromy.cz

Regionální mutace Mladá fronta DNES - Praha

Vytvořeno 24.5.2011 11:58:09 | přečteno 2484x | Petr Kefurt
load