zpravy tiskové

Praha 11 se stává pilotním městem projektu Atletika pro děti

3.5.2011 parlamentnilisty.cz Obce voličům

Ve středu 4. 5. 2011 startuje na Jižním Městě pilotní projekt Atletika pro děti. Všichni ředitelé a pedagogové základních a mateřských škol, kteří se do projektu přihlásili a zapojili, zítra obdrží certifikáty a sportovní sady od představitelů Českého atletického svazu a starosty jedenácté městské části Dalibora Mlejnského.

„Jsem velmi rád, že se do pilotního projektu zapojí hned sedm mateřských a sedm základních škol. Věřím, že v příštím roce k nim přibudou další," říká na úvod starosta Mlejnský. Městská část Praha 11 na tento projekt vyčlenila ze svého rozpočtu 600 tis korun. Díky nim a také entuziasmu organizátorů a všech, kteří se do celého projektu zapojili, tak základy hravé atletiky obohatí hodiny tělesné výchovy, pobyt ve školce či v družině. „Od září se na malé sportovce budou těšit učitelé - trenéři i v nově otevřených atletických kroužcích. Chceme motivovat co nejvíce dětí mladšího školního věku k tomu, aby začaly aktivně sportovat," říká supervizor projektu na Jižním Městě a ředitel základní školy Donovalská Pavel Dittrich.

„V uplynulých čtyřech letech vyrostlo na Jižním Městě mnoho nových sportovišť a hřišť. Myslíme si, že jejich kapacita je téměř dostačující, teď ale hledáme smysluplnou náplň pro jejich využití," vysvětluje starosta Mlejnský a zdůrazňuje, že sport je i nejlepší prevencí sociálně patologických jevů na školách. Fyzická zdatnost dětí na tom není nejlépe a atletika jakožto královna sportu je základem pro všechny ostatní sportovní aktivity. Atletiku pro děti podporuje městská část Praha 11 i proto, že dětem sport zpřístupňuje netradiční, novou formou. A jaký byl klíč k výběru školek a škol, které se do tohoto projektu začlení? „Základním a mateřským školám byl projekt prezentován a ty školy, které měly zájem, se přihlásily a byly do projektu zařazeny. Podle zájmu škol byla potom také nastavena finanční dotace jedenáctá městské části," vysvětluje mluvčí Andrea Wolfová.

Školáci si poprvé sportování s Atletikou pro děti vyzkoušejí zítra, kdy v rámci slavnostního předání sad v ZŠ Donovalská proběhne i praktická ukázka s jednou školní třídou. Celé dopoledne se pak ponese ve znamení předávání. Předají se totiž nejen sady novým majitelům, ale i zkušenosti trenérů Českého atletického svazu třiceti učitelům, kteří budou s dětmi pracovat. Akce bude probíhat od 8 do 14 hodin.

Městská část Praha 11 je jedna z mladších pražských městských částí, nejen co se týká jejího vzniku, ale také co se týká struktury obyvatel. Najdete tu velké množství rodin s malými dětmi. Právě jim a široké veřejnosti se pak Atletika pro děti představí v rámci oslav narozenin Jižního Města - 11 dnů Prahy 11. Nově navázaná spolupráce těší i předsedu Českého atletického svazu Libora Varhaníka: „Jsem rád, že městská část Praha 11 letos podpoří náš projekt Atletika pro děti, který již druhým rokem běží v mnoha koutech České republiky. Ohlasy na Atletiku pro děti jsou velmi pozitivní jak ze strany rodičů, tak jejich ratolestí. Doufám, že i malé Jihoměšťánky naše zdravé a hravé sportování s modifikovanými atletickými pomůckami nadchne."

Projekt snad přivede i další malé děti ke sportu a pomůže tak splnit úkol, který si radnice vytyčila do budoucna: „Chtěli bychom docílit toho, aby projektem Atletika pro děti v horizontu 5 let prošli všichni žáci mladšího školního věku a předškoláci. Věříme, že se nám to podaří," říká na závěr starosta jedenácté městské části Dalibor Mlejnský.

4.5.2011 16:34:04 | přečteno 2563x | Petr Kefurt

Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici
KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA pro seniory: Předvánoční vycházka po Žižkovu