zpravy tiskové

Kinobus projede Prahou od června do září

3.6.2011 Pražský deník strana 5 Publicistika

LUKÁŠ MAREK

Praha - Kinobus vyráží do čtvrté sezony. Letos se od června do září zastaví na 23 místech a nabídne 81 promítacích večerů se skvělými filmovými lahůdkami z české produkce. Jen namátkou Habermanův mlýn, Hlídač č. 47 či Kajínek.

„Na letošní pravidelné turné vyrazí poprvé Kinobus 13. června na Petřín, svou pouť pak zakončí 4. září na náměstí Jiřího z Poděbrad,“ sdělila mluvčí pražského dopravního podniku (DP) Ilona Vysoudilová. Právě DP provoz Kinobusu organizuje a diváci se dále mohou těšit například na filmy oceněné Českým lvem, jako Tmavomodrý svět, Je třeba zabít Sekala a Obsluhoval jsem anglického krále. Drtivou většinu programu budou tvořit úspěšné české komedie z posledních let Román pro muže, František je děvkař a Největší z Čechů.

„Vstup na všechny projekce je již tradičně zdarma, přičemž součástí všech promítacích večerů s Kinobusem je i sbírková akce Pomozte dětem, do které se mohou návštěvníci po celou dobu letního turné zapojit. Sbírková pokladnička bude po celou dobu součástí akce,“ pokračovala Vysoudilová.

V předešlých dvou letech se vybralo celkem 23 310 korun (za rok 2009 - 10 875 a za rok 2010 - 12 435 korun).

Během letních promítání předešlých let zhlédlo filmy více jak 46 tisíc návštěvníků. Kinobus vznikl z klasického linkového autobusu, který byl předělán na plnohodnotné pojízdné kino. Vejde se do něj vše potřebné od promítaček až po lavičky pro diváky. Filmovým nadšencům nabízí projekční plochu v rozměrech 8 x 4 m vyrobenou na zakázku v Anglii.

Kinobus nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Promítání začíná vždy po setmění mezi 20.30 a 21.45 hodin.

Přesný rozpis promítacího plánu a popis lokalit mohou diváci nalézt na internetových stránkách www.dpp.cz/kinobus-2011/.

Seznam zástávek Kinobusu

Arkády Pankrác - Praha 4, stanice metra C Pankrác. Horní Měcholupy -Praha 15-Horní Měcholupy, Veronské náměstí, přibližně 400mdo zastávky Poliklinika Petrovice nebo Veronské náměstí. Hůrka - Praha 5, Sluneční náměstí, nedalekoÚMČPraha 13, přibližně 100 mod stanice metra B Hůrka. Chvaly - Praha 20-Horní Počernice, Na Chvalské tvrzi 857, Chvalský zámek, u autobusové zastávky Chvaly. Chýně - Chýně, Okružní ulice, hřiště, přibližně 100mod zastávky Chýně. Jiřího z Poděbrad - Praha 2-Vinohrady, náměstí Jiřího z Poděbrad. stanice metraA Jiřího z Poděbrad. Kbely - Praha 19-Kbely, Žacléřská ulice, zastávka Kbely, Centrální park Kbely. Kunratice - Praha 4-Kunratice, u Kunratického zámku, přibližně 200mod zastávky Kunratická škola. Letná - Praha 7-Bubeneč, 50mod tramvajové zastávky Sparta. Letňany - Praha 18-Letňany, ulice Tvrdého, přibližně 200modÚMČPrahy 18, zastávka Staré Letňany. nám. Jana Palacha - Praha 1, prostor před Rudolfinem, stanice metraA Staroměstská, tram 17, 18, bus 133. Novodvorská Plaza Praha 4-Lhotka, Novodvorská 136, parkoviště nákupního centra Novodvorská Plaza přibližně 100mod zastávky autobusu Sídliště Novodvorská. Opatov - Praha 11, travnatá plocha u stanice metra C Opatov. Petřín - Praha 1-Malá Strana, od stanice lanové dráhy Petřín přibližně 200 msměrem k Petřínské rozhledně. Prosek - Praha 9-Prosek, park Přátelství, přibližně 250mod stanice metra C Prosek. Průhonice - Průhonice, parkoviště na rozcestí ulic Zahradnická a Dobřejovická, v blízkosti Botanického výzkumného ústavu AV ČR, přibližně 200m od zastávky Průhonice. Radotín - Praha 16-Radotín, Říční lázně, ulice Loučanská, 20 minut pěšky od autobusové zastávky Nádraží Radotín a nádraží Praha - Radotín. Řeporyje - Praha-Řeporyje, fotbalové hřiště, zastávka Řeporyjské náměstí. Sídliště Řepy - Praha 5-Řepy, prostranství před budovou úřadu, zastávka Řepský hřbitov. Stromovka - Praha 7-Holešovice, prostor u bývalé Šlechtovy restaurace, 10 minut pěšky od zastávky Výstaviště. Uhříněves - Praha 10-Uhříněves, Nové náměstí 1250, parkoviště před Uhříněvským muzeem, autobusová zastávka Nové náměstí. Vysočany - Praha 9-Vysočany, ulice K Moravině, park Podvinní - škvárové fotbalové hřiště, přibližně 100mod tramvajové zastávky Poliklinika Vysočany. závodiště Velká Chuchle - Praha-Velká Chuchle, autobusová zastávka Velká Chuchle nebo vlaková zastávka Praha - Velká Chuchle.

3.6.2011 11:36:32 | přečteno 3724x | Petr Kefurt

Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici
KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA pro seniory: Předvánoční vycházka po Žižkovu