Na obsah stránky

ENDE
 

Lepší Jižní Město

Do této rubriky budeme umísťovat informace o projektech a činostech, díky nimž se nám na Jižní Městě žije bezpečněji a příjemněji.


Čistota, obrázek se otevře v novém okně

Zkrášlování okolí našich domů je během na dlouhou trať. A více očí více vidí.
Proto vás na té "dlouhé trati" žádáme o spolupráci. Pakliže ve svém okolí znáte místo, které nepůsobí zrovna čistým a upraveným dojmem, dejte nám prosím vědět na linku čistoty 800 113 336 a my se začneme věnovat nápravě.

Například rubrika Opravme si chodníky se hezky rozeběhla a evidujeme již 25 vašich podnětů. Děkujeme za spolupráci :)


Vestičky, obrázek se otevře v novém okně

Bezpečnost obyvatel, a tedy i bezpečnost silničního provozu, je pro nás jednoznačnou prioritou.

V březnu 2009 začal projekt pro jihoměstské mateřské školky Prevence kriminality, co mám udělat když..., v rámci něhož městská část Prahy 11 zdarma rozdala všem předškolákům a prvňáčkům 2500 bezpečnostních feflexních vestiček. Děti si na ně rychle zvykly.

V rámci projektu Bezpečné Jižní Město se vloni uskutečnil kompletní pasport 50 přechodů pro chodce v Praze 11. Díky nim se zvýšila bezpečnost v blízkosti mateřských a základních škol a na frekventovaných komunikacích a snížila nehodovost s chodci. V loňském ani v letošním roce nedošlo k žádnému smrtelnému zranění chodce
v Praze 11.

Přechody, obrázek se otevře v novém okně


Školky, obrázek se otevře v novém okně

Otevřením Mateřské školy v Babákově ulici 2149 na Jižním Městě II byl 4. ledna 2010 splněn slib současné Rady městské části Prahy 11 ohledně vytvoření 379 nových míst v mateřských školách. Díky rozsáhlé rekonstrukci se mohly otevřít školkové brány téměř pro 90 dětí, které byly rozděleny do tří tříd.

Věříme, že se holčičkám a klukům v nových či zmodernizovaných školkách líbí a rádi zde tráví svůj bezstarostný předškolní čas.


Senioři, obrázek se otevře v novém okně

Na podzim 2010 bude slavnostně otevřen Dům seniorů Janouchova s kapacitou 50 míst. Jedná se o dostavbu nové křídla k současné budově "Ošetřovatelského centra Janouchova 670".

Více se o výstavbě nového domu seniorů dočtete na stránkách Jihoměstské sociální a.s.

A zde je několik posledních fotografií...
DS Janouchova, obrázek se otevře v novém okněDS Janouchova 1, obrázek se otevře v novém okněDS Janouchova 2, obrázek se otevře v novém okně

23.4.2010 12:42:55 | přečteno 13995x | Ing. Miloš Hejný

Navigace

 
load