ENDE

Zoo Praha otevře v sobotu novou sezónu

Logo Zoo Praha[1]
Do své 78. sezóny vstoupí pražská zoo v sobotu 4. dubna v africkém stylu. Sezónu bude oficiálně zahájena v 11 hodin u vzdělávacího centra s přispěním afrického šamana a afrických hudebníků. Otevřít ji pomohou také hosté - úspěšná česká lyžařka Šárka Záhrobská a starosta městské části Praha -Trója Tomáš Drdácký.
  • Ve 12 hodin oficiálně zahájí provoz cukrárna, kavárna a vinárna v nově zrekonstruovaném objektu Černohouska, kde se návštěvníkům kromě sladkostí nabízí i krásný výhled na Prahu.
  • Ve 13.30 pak proběhnou křtiny tří letošních žirafích přírůstků. Jména jim dají tito skupinoví kmotři:
    - Šárka Záhrobská a Jan Bubeník, zástupce společnosti Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.
    - rodina Liškova z televizního seriálu Ulice - Ljuba Krbová, Adrian Jastraban, Matyáš a Anna-Marie Valentovi
    - z Ordinace v růžové zahradě přijde Ivana Jirešová a Petr Vágner.
  • V 15. hodin se spolu se zoologem Pavlem Brandlem můžete vypravit na cestu po národních parcích Jihoafrické Republiky.
  • Den otevřených dveří u lachtanů
    Návštěvníci, kteří již nedočkavě očekávají otevření nové expozice lachtanů jihoafrických, mohou využít jedinečnou příležitost a mezi 10. a 16. hodinou navštívit, spolu s průvodcem, staveniště expozice lachtanů.
  • Hotovou expozici i s jejími obyvateli pro návštěvníky otevřeme již 23. května!

Kromě toho se mohou návštěvníci po celý den setkávat s různými africkými prvky: Čajovna nabízí možnost ochutnat africké i jiné čaje. V restauraci mohou poobědvat ukázky jídel z africké kuchyně. Objevit africkou techniku tisku na textil Adinkra, případně si nechat ozdobit tělo henou. Zkusit si vyrobit téměř originální šperk kmene Zulu pod vedením lektorky z Náprstkova muzea nebo načerpat inspiraci na módní přehlídce v africkém stylu.

2.4.2009 15:23:00 | přečteno 1565x | Dana Foučková