Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

Zemanky jsou po roce opět ve finále Pražského přeboru

Mladé basketblistky týmu Zemanky Praha, který hraje svá domácí utkání v tělocvičně Modré školy, pod vedením trenéra Ing. Jindřicha Zemana nenechaly nikoho na pochybách a zcela suverénně prošly do finálové skupiny Pražského přeboru. Více se dozvíte na webových stránkách družstva www.zemanky.tym.cz.

O víkendu 13. a 14. listopadu se v tělocvičně gymnázia Arabská odehrál druhý kvalifikační turnaj o finálovou skupinu Pražského přeboru v kategorii mladší minižákyně (ročník narození 1999 a mladší). A Zemanky Praha opět dokázaly, že v Praze nemají konkurenci, když turnaj i tentokrát s přehledem vyhrály. V obou víkendových dnech se utkaly s družstvy BA Sparta Praha, Sokol Kladno, Aritma Praha a BK Prosek a výsledky v podstatě kopírovaly ty z prvního turnaje. Zemanky prokázaly fyzickou nezdolnost a herní vyspělost, kterou získávají i v utkáních s týmy ze soutěže starších žákyň (96). Výsledky v této kategorii sice nejsou tolik lichotivé, když na hráčky o tři roky starší ztrácejí výšku a sílu, ale nasazením, bojovností a často i technikou se jim dokáží vyrovnat. Navíc o výsledeky této kategorii ani nejde. Zemanky se soustředí hlavně na svojí věkovou kategorii a v té se nyní „perou“ o celkové vítězství v Pražském přeboru, které jim zajistí účast v Národním finále.

A hned v prvním finálovém turnaji, který se hrál na palubovce mládežnických týmů USK Praha v Modřanech, Zemanky daly jasně najevo, že nic než vítězství v pražském přeboru neberou. V sobotu 27. 11. se utkaly s týmy BA Sparta Praha, BK Brandýs nad Labem a domácím družstvem USK Praha. Do prvního zápasu finálové skupiny Zemanky nevkročily příliš šťastně. Během počátečních minut duelu se Spartou prohrávaly 0:6 a v euforii hrající Sparťanky nabyly přesvědčení, že děvčata z Jižního Města přehrají. V té chvíli trochu zaskočené Zemanky pochopily, že je potřeba se více soustředit, že se to „neudělá samo“ a náskok soupeřek začaly stahovat. Do konce první čtvrtiny se Zemanky ujaly vedení a až do konce jej už nepustily. Zápas skončil poměrně jasným výsledkem 82 : 24.

Ve svém druhém utkání finálové skupiny F1 se střetly svěřenkyně trenéra Zemana se „starým známým“ - týmem BK Brandýs nad Labem. A tento zápas nabídl jistě nejnapínavější zápletku prvního finálového turnaje. Po třetí čtvrtině duelu byl rozdíl skore zápasu pouhých šest bodů ve prospěch Zemanek. Ale v posledním dějství soupeřky z Brandýsa začaly odcházet fyzicky. Zemanky výborně bránily, zkoušely střelbu ze střední vzdálenosti, chodily si pro fauly a skvěle zvládnutá čtvrtá čtvrtina v jejich podání dala nakonec zápasu jednoznačnou podobu - vyhrály jej v poměru 58 : 28.

Poslední zápas Zemanky sehrály s domácím celkem USK Praha. Aniž bychom jakkoli chtěli snižovat kvalitu soupeře, toto utkání jihoměstská děvčata pojala víceméně tréninkově a div se neprala o místo na hřišti. Celkem v pohodě a bez respektu si došla pro výhru 97 : 11.

Zbylé výsledky zápasů prvního finálového turnaje:

USK Praha - BA Sparta: 20 : 34, BK Brandýs n./L. - USK Praha 70 : 13 a BA Sparta Praha - BK Brandýs n./L. 15 : 61.

Pořadí po prvním finálovém turnaji:

1. SK Zemanky

2. BK Brandýs

3. BA Sparta Praha

4. USK Praha

Další finálový turnaj naše jihoměstké basketbalistky sehrají o víkendu 18. a 19. prosince na jejich domácí půdě v tělocvičně Modré školy. Pokud se budete chtít vyhnout předvánočnímu shonu a budete mít čas a chuť, přijďte Zemanky podpořit! První utkání začínají již v 8.30 h. Více se dozvíte na webových stránkách družstva www.zemanky.tym.cz.

9.12.2010 9:05:12 | přečteno 1911x | Dana Foučková