Zastupitelstvo dalo dobrovolným hasičům peníze na nákup dýchacích přístrojů

Na návrh starosty městské části Praha 11 schválilo Zastupitelstvo městské části Praha 11 finanční částku ve výši téměř 500 tisíc korun na nákup kyslíkových dýchacích přístrojů pro Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 - Chodov.

„Podporu dobrovolných hasičů považujeme za velice důležitou. Jejich potřebnost i nutnost kvality jejich vybavení se projevila kromě jiných případů i při dvou nedávných požárech, a to Průmyslového paláce na Výstavišti i tržnice v areálu Sapa v Praze-Libuši. Bez kvalitního vybavení by nemohli být při zásahu partnery profesionálních hasičů,“ uvedl starosta Dalibor Mlejnský.

Za uvedenou částku mohou hasiči nakoupit 8 kusů kompletních dýchacích přístrojů, 8 kusů záložních vzduchových lahví včetně ochranných potahů a držák dýchacích přístrojů pro bezpečné upevnění dýchacích přístrojů v kabině požárního automobilu při jízdě.

„Záložní lahve jsou nezbytné pro okamžité obnovení akceschopnosti použitých dýchacích přístrojů po návratu z místa zásahu, protože plnění lahví se provádí pouze na specializovaných pracovištích hasičských záchranných sborů,“ uvedl Jan Kostík, velitel Sboru dobrovolných hasičů Praha 11-Chodov.

V souvislosti s rozsáhlým požárem tržnice v areálu Sapa v Praze-Libuši, který ve dnech 6. - 7. listopadu 2008 výrazně omezil život obyvatel městské části Praha 11, starosta Mlejnský vydal prohlášení, v němž žádá Bezpečnostní výbor Zastupitelstva hlavního města Prahy o důkladné prozkoumání a návrh dalších opatření pro zajištění bezpečnosti obyvatel ve vztahu k protipožárním opatřením.

Vytvořeno 14.11.2008 15:50:21 | přečteno 2519x | PaedDr. Josef Škvor
load