ENDE

Žáci umělecké školy Jižní Město sklízí úspěchy

hudební úspěchy
Žáci ze základní umělecké školy Jižní Město, Křtinská 673, Praha 4, sklízejí další úspěchy. Na mezinárodní soutěži pěveckých sborů Slovakia Cantat, která se konala letos ve dnech 23. - 26. dubna v Bratislavě, zvítězili hned v několika kategoriích.

Žáci ZUŠ Jižní Město zvítězili v kategorii Musica Sacra a cappela, stali se vítězem v kategorii Dospělé ženské sbory i v kategorii Dětské sbory do 16 let. Zástupci školy získali rovněž zvláštní cenu za dramaturgii programu, za hlasovou kulturu a zvláštní cenu za nejlepší dirigentský výkon, která byla udělena Lee Esserové.

V celostátním kole soutěže základních uměleckých škol, která proběhla ve Vysokém Mýtu ve dnech 18. - 19. dubna získala 1. místo v soutěži dechových nástrojů Anna Smutná ve hře na klarinet a 1. místo Denisa Geislerová ve hře na flétnu.

Mladým talentovaným umělcům gratulujeme a přejeme samozřejmě další úspěchy!

11.5.2009 11:12:03 | přečteno 1494x | Petr Krtička