Na obsah stránky

Jazyk:ENDE

Výsledky z víkendových utkání

Jak dopadl Herbadent SJM Praha 11 v sobotním a nedělním zápase podrobně v článku.

Herbadent si poradil s FbŠ a je zpět v čele extraligy - Herbadent SJM Praha 11 : FbŠ ROPRO Bohemians 6:3

V sobotu se Herbadent představil před velmi slušnou diváckou návštěvou v tradiční bitvě proti FbŠ Bohemians. Diváci na Jižním Městě byli snad poprvé svědky vyrovnaného domácího zápasu a o vítězi se rozhodlo až ve 3. třetině. Dramatický zápas sledovaly kamery České televize a projektu Střílejte na vozíčkáře a nenechal si ho ujít ani senátor za Prahu 11 pan doktor Milan Pešák.

Do utkání vstoupily lépe domácí hráčky, když se ve 4. minutě prosadila první střelou v utkání Magdalena Kotíková. Poté se v šancích vystřídaly oba týmy, ale druhá branka padla znovu do sítě FbŠ. V 8. minutě se trefila důrazná Martina Skořepová. Ve 12. minutě přišla sporný výrok rozhodčích, kteří nařídili trestné střílení po faulu Čapkové na Černou. K provedení nájezdu se postavila kapitánka Adéla Bočanová a s přehledem snížila na 2:1. Do konce 1. třetiny pak měly více ze hry domácí hráčky, ale skoré se už neměnilo.

Druhá třetina nebyla divácky tak atraktivní, boj se odehrával povětšinou ve středu hřiště a mnoho šancí k vidění nebylo. Další branka tak přišla až v polovině utkání. Hyršlová našla Bočanovou a ta využila nedůrazu obrany domácích a srovnala na 2:2. Po srovnání se začalo na hřišti znatelně přiostřovat, z čehož pramenilo i vyloučení Anet Jarolímové. Bohemka však s přesilovou hrou nenaložila dobře, a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

O druhé přestávce se dostali ke slovu i hosté utkání. Nejdříve promluvil pan Dominik Drahonínský zástupce organizátora projektu Střílejte na vozíčkáře a poté pronesl několik slov i pan doktor Milan Pešák, který je senátorem za Prahu 11 a sám je zrakové postižený, tudíž mu je problematika handicapovaných velmi blízká.

Hned na začátku třetí třetiny přišel jeden ze zlomových momentů. Za blokování hokejky byla vyloučena Vojnarová a přesilovou hru využila pohotová Dominika Šteglová, která se nejlépe zorientovala před brankou. Poté se ve dvou šancích objevila Bohemka, ale místo srovnání přišla branka na 4:2 z hole Lucky Košturiakové. Hráčky FbŠ se nevzdaly a odměnou jim bylo další snížení z hole Hyršlové. Utkání se tak definitivně zlomilo až v 57. minutě, kdy se během 30 sekund podařilo skórovat Kristýně Jílkové a opět Lucce Košturiakové.

Na závěr utkání pan doktor Pešák předal ceny pro nejlepší hráčky Martině Skořepové a Adéle Bočanové.

Utkání elitních týmů rozhodně nezklamalo. Diváci byli svědky vyrovnané partie, kterou rozhodla až třetí třetina. Pokud by ženská extraliga nabízela více takových utkání, pak by kvalita i sledovanost soutěže určitě stoupala velmi rychle.

Jihoměstské derby vyhrál Herbadent - Herbadent SJM Praha 11 : TJ JM Chodov 12:5

V neděli se hráčky Herbadent SJM Praha 11 naposledy v základní části představily na domácí půdě. Soupeřem jim byl další jihoměstský klub TJ JM Chodov. Hráčky Chodova se prokousaly tabulkou již na 4. místo a měly ambice domácí Herbadent minimálně potrápit.

Chodov vstoupil do utkání aktivně a snažil se na domácí vytvářet tlak, což se i celkem dařilo. Po několika úvodních šancích na obou stranách se v 11. minutě prosadila dorážkou Tereza Urbánková a poslala Herbadent do vedení. Za tři minuty vedení zdvojnásobila Kristýna Jílková a ještě do přestávky zvýšila na 3:0 Magdalena Klímová.

I do druhé části vstoupil Chodov velmi aktivně a ve 29. minutě byl za snahu odměněn, když chybu v rozehrávce domácích využila Kristýna Bachmaierová. Ještě než skončila radost hostů, vletěla do jejich obrany dvojice Nemravová - Jarolímová a druhá jmenovaná nedala brankářce šanci. Chodov poté dostal výhodu přesilové hry, kterou však pohrdl a tak přišel trest. Nejdříve zvýšila Martina Skořepová a za půl minuty přidala další branku Kristýna Jílková. Chodov ani za stavu 6:1 nesložil zbraně a ještě do přestávky snížila bývalá hráčka Herbadentu Hana Blažková.

Ve třetí třetině Chodov zřejmě padl za oběť své aktivní hře. Hráčkám v modrých dresech viditelně došly síly a Herbadent zkušeně trestal. Na 7:2 zvýšila již po 49 sekundách Barbora Burdová, která se objevila netradičně na hrotu útoku. Chodov sice už nestíhal tak přesně bránit, ale neustále se snažil být nebezpečný v útoku. To se vyplatilo, když na 7:3 snížila Katarína Planá. Herbadent opět rychle zareagoval a Magdaleny Klímová a Kotíková rychle navýšily vedení. Na začátku 48 minuty přišla velká kaňka zápasu, když se v nevinném souboji zranila jedna z nejlepších hráček Herbadentu Anet Jarolímová. Nezbývá, než věřit, že zranění jejího kotníku nebude vážné. 10 minut před koncem se znovu připomněl Chodov, když se trefila nejlepší hráčka hostů Zuzana Tučková. Ale jako již poněkolikáté Herbadent ihned reagoval, tentokrát již po 8 vteřinách zvýšila na 10:4 Magdalena Kotíková a za necelou minutu dokončila svůj hattrick nejlepší domácí hráčka Magdalena Klímová a za dalších 19 sekund si připsala branku Barbora Sádková. Poslední slovo si přeci jen vzal Chodov a 55 sekund před koncem uzavřela skóre Hana Blažková.

Atraktivní bitva o krále Prahy 11 tak skončila vítězstvím Herbadentu v poměru 12:5. Nyní se Herbadent představí čtyřikrát venku, takže další domácí zápas bude až 5. března 1. čtvrtfinálové utkání play off.

31.1.2011 14:04:02 | přečteno 1950x | Petr Kefurt