V Centru Chodov vypukla ekománie

V obchodním Centru Chodov v Praze 11 začala Ekománie. Cílem této rozsáhlé společensko-vzdělávací akce s podtitulem „Harmonie člověka s přírodou“ je ukázat spotřebitelům, že lze nakupovat kvalitní výrobky, a přitom být šetrný k životnímu prostředí. Osm partnerů Ekománie (Philips, Pražská energetika, Datart, Asekol, EKO-KOM, Ekolamp, .A.S.A. a SEVEn) bude návštěvníkům Centra radit, jak se stát „ekomaniakem“ - neboli jak nejlépe šetřit životní prostředí při nákupu, využívání a likvidaci výrobků.

  • Součástí Ekománie jsou informační materiály pro spotřebitele, speciální vzdělávací program pro školy a také bohatý doprovodný program. Vedle ekologie se akce zaměří také na zdraví a zdravý životní styl.
  • Ekománie potrvá v Centru Chodov celý měsíc až do 2. listopadu. Prvních 14 dnů se soustředí na životní prostředí. V expozicích jednotlivých partnerů se zájemci například dozví, jak šetřit energii, jak vybírat energeticky úsporné spotřebiče a zdroje světla, proč do běžného odpadu nevyhazovat vysloužilé spotřebiče či jak třídit odpady. Dalších 14 dnů pak bude zaměřeno především na zdravý způsob života: Centrum Chodov a jeho vybraní nájemci dají návštěvníkům tipy a rady, jak pečovat o tělesnou a duševní pohodu. Expozice jednotlivých partnerů nahradí vzorový byt se samostatnými místnostmi postavenými v různých částech Centra Chodov a tematicky zaměřenými na jednotlivé oblasti. V „ložnici“ se například návštěvníci dozví o zdravém spaní, v „dětském pokoji“ o nezávadných hračkách pro děti, v „koupelně“ o biokosmetice.
  • Vedle vzdělávání bude čas i na zábavu: ve víkendovém hudebním ekoprogramu 18. a 19. října, který moderuje Tomáš Krejčíř, vystoupí například Lucie Vondráčková, Těžkej Pokondr, Sámer Issa či ABBA Stars Revival. Součástí obou víkendových dnů bude také módní přehlídka mladých návrhářek Romany Dubné a Anny Šuhajové ze zlínské Univerzity Tomáše Bati, vytvářejících své kreace z použitého oblečení. Celá Ekománie vyvrcholío víkendu 1. a 2. listopadu bohatým programem, jehož hosty budou například herečka, zpěvačka a cvičitelka Tai Chi Zora Jandová, dietolog a fitness konzultant Vítek Chaloupka, jeden z našich nejznámějších odborníků na výživu, či profesionální kuchaři. Ti přímo před zraky návštěvníků připraví kompletní menu, využívajíc k tomu pouze bio produkty.
  • Milan Klégr, ředitel Centra Chodov, k motivům vzniku Ekománie uvedl: „Škála obchodů, výrobků a služeb, které Centrum Chodov nabízí, patří k nejrozsáhlejším v České republice. Širokým výběrem samozřejmě chceme přispívat ke spokojenosti zákazníků. Zároveň si však uvědomujeme naši odpovědnost k životnímu prostředí. Proto chceme spotřebitelům radit, jak životní prostředí při využívání a likvidaci výrobků šetřit. Pokud chceme životní prostředí uchovat pro další generace, musí se stát 'ekologickým maniakem' každý z nás.“ Milan Klégr dodává: „Začínáme u sebe. Příkladem našeho odpovědného přístupu k životnímu prostředí je například začlenění Centra Chodov do evropského programu GreenLight pro energeticky úsporné osvětlování, který podporuje Evropská komise.“
Vytvořeno 8.10.2008 11:32:53 | přečteno 2623x | Dana Foučková
load