Trpaslicon 2011

Úderem sedmé hodiny večerní v pátek 11. 03. 2011 v zákoutích ZŠ Květnového vítězství 1554 startoval festival britského humoru, sci-fi a fantasy.

Akce probíhala od pátku až do nedělního poledne, kdy pořadatelé jemně oznámili, že: “…Chceme, abyste odtáhli z tohohle festivalu…“.

Nehovořilo se ani zdaleka jen o (asi nejznámějším) kultovním britském sitcomu, kterým Červený trpaslík nepochybně je. Program totiž běžel ve třech “saloonech” (normálně se tomu říká sekce).

V prvním Tělocvičném saloonu se hovořilo převážně o Červeném trpaslíku. Myslím, že seriál netřeba blíže představovat, lze se podívat např. sem: http://www.cervenytrpaslik.cz. Zrovna v den zahájení festivalu uváděla ČT2 první část poslední řady seriálu pod názvem Zpátky na Zem. Recenze této řady je kupříkladu zde.

Druhý Sci-fi saloon byl vyplněn především akcemi Klubu Terryho Pratchetta (Členská schůze, Zeměplošský kvíz, Zeměplošské písně, Všechno o Zeměploše, Terry Pratchett ve filmu). Jednalo se především o fantasy „záležitosti“, které mne až tak příliš nelákaly. V sobotu večer se však v tomto saloonu hovořilo o, zatím našimi televizemi úspěšně ignorovaném, seriálu BBC Dr. Who. Info o seriálu je třeba zde: http://doctorwho.cz.

Program saloonu byl v neděli zakončen přednáškou o seriálu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), který dokonce běží s malým časovým odstupem i na jedné z našich televizních stanic. Stránky věnované tomuto seriálu jsou (např.) na adrese http://www.big-bang-theory.cz. Jedná se sice o americký sitcom, který ale jinak opravdu stojí za pozornost.

Třetí Britský saloon připomněl řadu dalších témat a seriálů.

Kompletní program včetně anotací je dostupný zde. Celou akci pořádal Klub Terryho Pratchetta. Veškeré další informace o této akci naleznou příznivci těchto témat zde.

Na úvodním obrázku je nedělní přednáška o zmiňovaném seriálu Teorie velkého třesku. Další obrázky ze soutěže masek, fotky z besedy s herci z Divadla v Dlouhé a s dabéry Červeného trpaslíka jsou v sekci Fotogalerie (vpravo nahoře) nebo zde.


Petr Kefurt
Vytvořeno 14.3.2011 14:54:15 | přečteno 4228x | Petr Kefurt
load