ENDE

Setkání Mikulášů v Centru Chodov 2008

MIK 08 vítězná skupina
Pětice zvaná „Chodovská 1“ obhájila loňskou pozici nejsympatičtější mikulášské skupiny Jižního Města i pro rok 2008. Eliška, Lucie, Nikola, Adam a Ondra svým výkonem a originalitou masek zajistili, že velký putovní pohár bude opět vystaven v Mateřské školce V Benátkách.
  • Také letos zaplnily centrum Chodov mikulášské skupiny, které potěšily a rozdávaly dárky přítomnému zástupu dětí.
  • Akci „Setkání Mikulášů“ již třetím rokem pořádá Centrum Chodov a občanské sdružení Chodov ve spolupráci s obchody Hypernova a Bambule.
  • V předvečer mikulášských pochůzek zvou pořadatelé Mikuláše a jejich družiny na setkání pod velkým vánočním stromem na kulatém náměstí Centra Chodov, aby si zde předtím než vyrazí do ulic Jižního Města, předali zkušenost, potěšili návštěvníky a obdrželi výslužku.
  • Mikulášské oslavy jsou v současnosti největší akcí lidové tradice probíhající v ulicích Jižního Města, zapojuje se do nich množství individuálních skupin i organizací.
  • Mikulášské oslavy nás ukotvují v našem domově a spojují s dávnou evropskou tradicí spojenou se vzpomínkou na dobrotu biskupa Mikuláše z Myry, který se svými skutky stavěl na stranu slabých, chudých a opuštěných, které chránil proti chamtivým a bezohledným.
7.12.2008 22:18:54 | přečteno 1541x | Dana Foučková