ENDE

Samoobslužné automaty zmenší fronty

Praha logo
Samoobslužné automaty pro nahrávání elektronických kuponů na Pražskou elektronickou dopravu (PID), tzv. validátory výrazně zrychlí a zjednoduší systém opencard. Díky těmto tzv. validátorům lidé nebudou muset stát zbytečné fronty na kontaktních místech nebo střediscích dopravních informací.
  • „Celý systém je velmi snadný. Držitelé opencard si předplatní kupon zakoupí na e-shopu Dopravního podniku a pak si jej sami snadno ve validátoru přehrají na svou kartu. Tu stačí do validátoru pouze vsunout a stroj sám zakoupený kupon na kartu přehraje. Celý proces trvá pouze desítky vteřin, takže se lidé nemusejí obávat toho, že by se u těchto samoobslužných automatů tvořili fronty, vysvětlil 1. náměstek primátora Mgr. Rudolf Blažek.
  • Nahrávání kuponů ve validátorech není jedinou možností, jak elektronický kupon na opencard nabít. Pro ty, kteří dají před strojem přednost lidskému kontaktu, jsou k dispozici dobíjecí místa s vyškoleným personálem. Na vybraných pobočkách Městské knihovny v Praze nebo ve Škodově paláci v Jungmannově ulici asistentky zájemcům nejen nahrají kupon na kartu ale poradí a pomohou s čím budou lidé potřebovat.
  • Validátory jsou v současné době rozmístěny na trase metra C, ve stanicích Roztyly, Budějovická, I. P. Pavlova, Florenc a Vltavská.
  • „V tuto chvíli je využívání Pražské integrované dopravy s opencard velmi snadné. Stačí pouze jednou zajít na kontaktní místo, zažádat si tam o vydání karty opencard, kterou doručí Česká pošta, následně si z pohodlí domova na e-shopu zakoupit vybraný předplatní kupon a ten si pak snadno a rychle nahrát na kartu ve validátoru. To vše bez zbytečných front,“ doplnil tiskový mluvčí projektu opencard Martin Opatrný.
  • Spuštění e-shopu a validátorů tak v rámci projektu opencard představuje důležitý krok ke zjednodušení celého procesu díky elektronizaci prováděných operací.
  • Veškeré informace o opencard: opencard.praha.eu
  • Adresa a otevírací doba dobíjecích míst v Infocentru MHMP ve Škodově paláci: Jungamnnova 35/29, Praha 1, po-pá 8 - 18h.
  • Seznam poboček Městské knihovny v Praze s dobíjecími místy: http://www.mlp.cz/opencard_pobocky.htm
8.10.2008 8:27:42 | přečteno 1935x | Dana Foučková