Reakce starosty městské části Praha 11 Dalibora Mlejnského (ODS) na článek otištěný v MF DNES

Doposud jsem se k článkům týkajících se "kauzy špehování politiků" či údajného násilí páchaného na "opozičních" politicích či zástupcích občanských sdružení vyjadřoval pouze jako Dalibor Mlejnský - člen ODS, ne jako starosta městské části. Dnešní článek (5. října 2010)zašel ale tak daleko, že se dotýká celého Jižního Města.

1. Důrazně se ohrazuji proti větě, že lze s nadsázkou říct, že Jižní Město je malé italské Palermo. V naší městské části se za uplynulé roky razantně snížila kriminalita, což dokazují i oficiální statistiky Policie České republiky. Např. krádeže automobilů - r. 2006 celkem 559 odcizených vozidel r. 2009 celkem 397, počet vloupání do bytů - r. 2006 168 případů, v roce 2009 - 61 aut. Na bezpečnost velmi dbáme, podporujeme městskou policii, hasiče, zřizujeme bezpečné přechody, instalujeme seniorům bezpečnostní řetízky na dveře. Prosím, než příště vyřknete takové ortely, srovnejte si statistiky o bezpečnosti v jedenácté městské části s těmi ostatními a potom dělejte závěry. Zeptejte se lidí z Jižního Města, zda si zde připadají jako v Palermu - nejspíš je tím velmi urazíte.
  2. Důrazně se také ohrazuji se spojování mé osoby s údajnými „kmotry“. Je to velmi silné obvinění, ničím nepodložené a velmi urážející a očerňující nejen mou osobu, ale také mé kolegy a vše co je spojeno s naší prací pro Jižní Město.
  3. Důrazně se ohrazuji proti spojování s jakýmkoliv násilím či trestnou činností na Jižním Městě. Považuji to za nechutné a účelově smyšlené před komunálními volbami - se snahou poškodit nejen mě, ale také například sportovce z Pražského rohovníku a Hanuman gymu. Tito lidé jsou skvělí sportovci, mistři světa, olympionici, mistři republiky … Lidé, kteří v této oblasti sportu skvěle reprezentují nejen Jižní Město, ale i celou republiku. Tito lidé naopak v rámci prevence kriminality trénují děti od osmi do dvanácti let zdarma. Tito lidé investovali do rekonstrukce prostor jeden a půl milionu korun a vytvořili z nich největší tréninkovou halu svého druhu v Praze. Proč někomu vadí. A naopak, proč si nikdo nevšiml bannerů s našimi florbalistkami či fotbalisty … ?! Jediný banner, který média zaujal, byl právě tento, který je umístěn na tělocvičně v Opatovské ulici. (Rád bych také vyvrátil to, že se jedná o předvolební banner. Tato plachta je zde umístěna téměř tři čtvrtě roku.) Ptám se proč? Komu to má posloužit? Koho a proč to má pošpinit? Nejen z tohoto, ale všech předchozích článků se zdá, že podporujeme pouze Centrum bojových sportů Opatov. Proč se nikdo nezeptá sportovců, kteří trénují v nové Sportovní hale Jižní Město, jestli je městská část podporuje? Byl se někdo zeptat našich gymnastek, florbalistů, fotbalistů, basketbalistů a dalších týmů, jestli mají oporu ve vedení městské části? Odpovím za vás - nebyl. Nemohu za vás ale odpovědět PROČ. Mohu se jen domnívat.
  4. Na závěr bych ještě rád zdůraznil, že všechna naše hlasování - ať už v radě městské části či v zastupitelstvu jsou a byla transparentní - nikdy nebyla zmanipulovaná (natož pod pohrůžkou jakéhokoliv násilí). Věřím tomu, že vám moje slova všech 45 zastupitelů městské části Praha 11, stejně tak jako například opoziční zastupitel za Stranu zelených Jakub Ježek potvrdí. :„Zastupitelé Strany zelených, před čtyřmi roky byli důrazně proti veřejné volbě současné Rady MČ Praha 11. Na protest proti tomuto způsobu volby jsme odcházeli z jednacího sálu. Nikdy nám však nikdo nevyhrožoval. Od počátku volebního období sedím v poslední lavici a za mnou sedí veřejnost. Nikdy jsem neslyšel, že by tam někdo někomu vyhrožoval. Jediné, co jsem slyšel, byly výkřiky a nadávky některých návštěvníků.“ Milan Česal, radní městské části za ČSSD a místostarosta pro oblast kultury k tomu dodává: „Nikdy mě nikdo žádným způsobem neovlivňoval v mém hlasování, nerozumím tomu, kde a proč tato informace vznikla.“

Nenechme si otrávit život na Jižním Městě nevkusnými mediálními přestřelkami.

5.10.2010 15:32:03 | přečteno 1979x | PaedDr. Josef Škvor

Melodie filmového plátna
Kino klub Zahrada – Přes hranici
KOMENTOVANÁ VYCHÁZKA pro seniory: Předvánoční vycházka po Žižkovu