ENDE

Radní nechali vyčistit okolí stanice metra Opatov

Úklid Opatova
Městská část Praha 11 nechala vyčistit okolí stanice metra Opatov. „Po dohodě radních jsme najali firmu, která zajistila alespoň ten nejnutnější úklid okolí stanice, jíž projdou denně desítky tisíc lidí,“ uvedla radní Eva Štampachová, která má v Praze 11 na starosti životní prostředí.

Podle ní úklidová firma na náklady městské části odvezla z okolních pozemků včetně zatravněných svahů téměř tunu odpadků a naplavené hlíny. „Úklid v hodnotě téměř 30 tisíc korun jsme zajistili i přesto, že nejsme vlastníky pozemků, které jsou předmětem největších stížností obyvatel,“ dodala Štampachová.

Městská část v následujících dnech zahájí jednání s Technickou správou komunikací, Dopravním podnikem a soukromými vlastníky o možnostech, jak situaci v okolí stanice metra co nejrychleji zlepšit.

„Nechceme, aby tak důležitá stanice byla ostudou městské části. Budeme jednat o možnostech komplexní rekonstrukce nadzemní části stanice, včetně zlepšení osvětlení i dodržování vyhlášky o čistotě,“ doplnila radní Štampachová.

5.1.2007 10:42:51 | přečteno 2000x | Jana Jelínková