Radar městské policie měl na Jižním Městě premiéru

Je první dubnové pondělí, 14. hodina a v Chilské ulici ve směru k Litochlebskému náměstí začíná dvouhodinová akce městské policie Praha 11. Hlavní roli sehrává nové vozidlo s moderním vybavením, jehož dvoučlenná posádka právě poprvé naostro kontroluje neukázněné řidiče. Připomeňme, že v Chilské ulici je povolený rychlostní limit 50 kilometrů v hodině.

„Jedná se o zcela nový vůz, který slíbil náměstek primátora hlavního města Prahy Rudolf Blažek všem obvodním ředitelstvím městské policie v hlavním městě,“ vysvětluje Petr Schejbal, ředitel Obvodního ředitelství Městské policie v Praze 11. „Automobil má mobilní radarové zařízení s počítačem a umožňuje posádce kontrolovat projíždějící řidiče jak v klidu v zaparkované poloze, tak i za jízdy. Vůz je přidělen přímo naší městské části a využijeme ho nepřetržitě k namátkovým měřením v celém obvodu“.

Před dvěma týdny se v Chilské ulici měřilo zkušebně. Podle zástupce ředitele městské policie Prahy 11 Jana Horehledě tehdy jeden z řidičů překročil povolený limit o 47 km, a to i přesto, že policejní vozidlo s radarem viděl s dostatečným předstihem „Takový přestupek se rovnou podstupuje správnímu orgánu. Řidič řešen nebyl, protože šlo pouze o cvičné měření,“ říká Horehleď.

Při prvním ostrém měření už jsou ale policisté přísnější. Ve 14 hodin 45 minut zastavují řidiče, který se Chilskou ulicí řítí rychlostí 84 kilometry v hodině. Takový přestupek se samozřejmě tolerovat nedá a ani nesmí. Benevolence strážců zákona by totiž odporovala předpisům.

Premiéru nového automobilu s moderním měřicím zařízením pozorně sledoval i starosta Dalibor Mlejnský, který o významu akce poznamenává: „Jde nám především o zklidnění dopravy a také zvýšení bezpečnosti, zejména chodců. Už máme vytipované určité lokality, zaměříme se na místa v okolí škol, školek a území, kde chodí přes frekventované silnice mnoho chodců.“

Sečteno, podtrženo a policejní statistikou doloženo: Při prvním ostrém měření rychlosti strážníci v Chilské ulici pokutovali 13 řidičů. Ti zaplatili celkem 19 000 korun. Nejvyšší udělená pokuta byla 2500 korun a dostal ji i řidič „rekordman“ s rychlostí 84 km/hod. místo povolené padesátky. Přibližně polovina přistižených byli řidiči mimopražští a všichni hříšníci přijali pokutu rytířsky a bez námitek.

070402 Radar MP Chilská (4), obrázek se otevře v novém okně 070402 Radar MP Chilská (6), obrázek se otevře v novém okně 070402 Radar MP Chilská (13), obrázek se otevře v novém okně 070402 Radar MP Chilská (12), obrázek se otevře v novém okně

6.4.2007 10:33:56 | přečteno 2477x | PaedDr. Josef Škvor

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11