Prohlášení starosty jedenácté městské části Dalibora Mlejnského k výstavbě bazénu na Jižním Městě

V návaznosti na tiskovou konferenci TOP 09, kde si jako jedno z nosných témat opět tato politická strana vybrala výstavbu bazénu na Jižním Městě a tím opět rozpoutala tok polopravd a lží o tomto projektu, si dovoluji uvést několik faktů, která tato nehorázná tvrzení vyvrátí.

Co se týká výstavby sportovně relaxačního areálu s bazénem, NENÍ PRAVDOU, že se nestaví.

Dovolte krátké ohlédnutí do minulosti. V roce 2007 zrušil soud (z podnětu ekologických občanských sdružení) tzv. změnu 1000 územního plánu, která se významově kromě jiného týkala i této lokality. Toto rozhodnutí si vyžádalo přepracování již hotové dokumentace a zdrželo další kroky k výstavbě o více než jeden rok. Další zdržení je spojené s činností o.s. Chodov, které podalo odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí. Toto odvolání totiž bylo pouze a jenom účelové (jak konstatoval Odbor výstavby hl. města Prahy v odvolacím řízení) s cílem za každou cenu pozastavit proces výstavby plaveckého bazénu. Tato obstrukce zmrazila naše aktivity na dalšího půl roku. Nebýt těchto problémů, řešení výstavby by bylo jednodušší a rychlejší.

V srpnu 2010 byla zahájena výstavba areálu první etapou s názvem „Příprava území“ na základě SOD se společností SKANSKA a.s. V období srpen až říjen 2010 byly provedeny stavby: „Staveništní oplocení pro stavbu Vodní svět - Chodov“ na základě územního souhlasu stavebního úřadu ze dne 29. 7. 2010, a “Hrubé terénní úpravy“ realizované na základě opatření stavebního úřadu ze dne 7. 9. 2010, kterým vyjádřil souhlas s provedením ohlášené stavby. Tyto stavby byly realizovány podle původní projektové dokumentace „Vodní svět“ (Vodní svět - původní projekt bazénu a sportovišť. Současný projekt Jedenáctka VS je pojat skromněji v návaznosti na mnoho aspektů.), a to pouze v těch částech, ve kterých je stavba „Jedenáctka VS“ s původně zamýšleným projektem identická. Dne 24. 11. 2010 bylo vydáno na projekt „Vodní svět“ stavební povolení, které nabylo právní moci dne 22. 12. 2010. Na základě tohoto stavebního povolení byla většina zasmluvněných aktivit realizována na jaře tohoto roku. Další etapa výstavby započne po dokončení upravené projektové dokumentace a vydání příslušných povolení. V nedávné době bezproblémově proběhlo veřejné ústní jednání ve věci změny územního rozhodnutí, což dává předpoklad k dalšímu postupu prací.

V současné době pokračuje zpracování dílčích změn v projektové přípravě a zároveň probíhají projednání těchto změn s dotčenými orgány. Dne 27. 5. 2011 byla vydána změna územního rozhodnutí a příští týden by toto rozhodnutí mělo být pravomocné a bude možné požádat o změnu stavebního povolení.

Předpoklad dokončení změny dokumentace pro stavební povolení je srpen 2011, realizační dokumentace by pak měla být hotova do konce roku 2011.

Z hlediska realizace je před dokončením první etapa výstavby - příprava území, která byla započata v loňském roce. V září budeme všechny opět informovat na veřejné prezentaci projektu, která bude probíhat v rámci oslav narozenin Jižního Města - 11 dnů Prahy 11.

Považuji za nehoráznost, že pánové Urbánek a Vašíček, bývalí členové ODS Praha 11 a zároveň v obou případech i místostarostové a dlouholetí členové zastupitelstva jedenácté městské části, kteří měli dlouhé roky na to, aby ve výstavbě bazénu konali, neudělali pro toto jediný krok. Mám takový pocit, že jediným programem, na který se zmohou - je kritika. Zejména žvásty pana Vašíčka, který byl v roce 2005 odvolán z funkce místostarosty pro podezření z korupce, hraničí s bizarností.

V Praze dne 27. 6. 2011

Mgr. Dalibor Mlejnský
Starosta městské části Praha 11

27.6.2011 14:47:46 | přečteno 2725x | PaedDr. Josef Škvor