ENDE

Zvětšit písmo: A A A

Probíhá bourání kotelny Babákova

Babákova - bourání

V září 2014 zahájil investor Chodov Palace, s.r.o. přestavbu kotelny Babákova na polyfunkční administrativní budovu. Stavba má mít 5 pater nadzemních a 2 podzemní, a to uprostřed obytné zástavby na Jižním Městě, před mateřskou školou, přes odpor místních obyvatel a přes odpor nového vedení radnice MČ Praha 11. Spolupracujeme s Policií ČR, bylo podáno trestní oznámení.

Sobotní dopoledne v sídlišti za zvuků sbíječky:

Bourání kotelny zde: video

Vyjádření starosty ze dne 16.3.2015:

Vážení, tímto žádám všechny zúčastněné o maximální podporu a součinnost. Osobně jsem v sobotu byl v Babákově a situace si žádá nejtvrdšího řešení.

Vyjádření OSM (doprava) ze dne 16.3.2015:

Stavebník opakovaně porušuje právo ve smyslu užívání komunikací a parkoviště. Dne 14.3.2015 došlo k dalšímu nepovolenému zabrání parkoviště, poničení obrubníků. Na místě probíhaly bourací práce bývalé kotelny, ruch, prach apod. S investorem bude zahájeno správní řízení o uložení pokuty za nepovolené zvláštní užívání pozemních komunikací dle zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích.

Komentář  ředitelky MŠ Babákova ze dne 5.3.2015:

Za vedení mateřské školy mohu sdělit, že hluk a prašnost ze stavby v Babákové ul. provoz mateřské školy neovlivňuje. MŠ není účastníkem stavebního řízení a proto nemá povinnost kohokoli informovat, tudíž ani rodiče o probíhající stavbě v okolí MŠ.

Chronologie a fakta k záměru Babákova (do listopadu 2014 bohužel vše za maximální podpory MČ Praha 11)

• 2000 - spekulativní směna kotelen (Babákova x Bohúňova) mezi Pražská teplárenská, a.s. a MČ Praha 11, papírová cena: 700 000,- Kč. Odhadní ceny kotelen 1.2 mil.Kč Bohúňova, 815. tis Kč Babákova. Ještě před podpisem směny prodala Pražská teplárenská objekt Babákova za 5.7mil. Kč účelově vzniklému soukromému subjektu Babákova Buildings s.r.o.
  • 2007 - prodej části veřejného prostranství - městského pozemku, včetně chodníku
  • 2008 - udělení výjimky pro administrativní funkci záměru, stavební povolení (bez vědomí veřejnosti) pro "Polyfunkční dům Babákova" (5 pater nadzemních, 2 podzemní)
  • 2010 - slavnostní otevření školky MŠ Babákova
  • 2010 - první prodloužení stavebního povolení