Představujeme nového ředitele městské policie v Praze 11

Pro nového ředitele Obvodního ředitelství Městské policie Prahy 11, třicetipětiletého Petra Schejbala, DiS. není Jižní Město místem zcela neznámým. Narodil se v Praze 4 a od pěti do sedmnácti let žil s rodiči v Tererově ulici. Poté čtyři roky bydlel v Schulhoffově ulici. Nyní s rodinou žije v sousední Praze 10.

Jak se vyvíjela vaše profesionální dráha u městské policie? Víte, jak to chodí přímo na ulici?

K městské policii jsem nastoupil v roce 1995. První dva roky jsem působil v pěší hlídce v oblasti starého Žižkova. Poté jsem byl zařazen na linku 156 a vykonával funkci velitele směny. V roce 1999 jsem byl jmenován zástupcem ředitele pro výkon služby na obvodním ředitelství Praha 15 a 22.

Městskou policií jste si tedy prošel doslova od píky…

Na předchozím místě působení jsme měli na starost Prahu 15 i Prahu 22. Obvody jsou si hodně podobné zástavbou, členěním i strukturou obyvatel. Jsem proto rád, že mohu působit na Jižním Městě, neboť budu moci navázat na koncepci z Prahy 15 a tady ji aplikovat.

Původně jsem vám chtěl položit otázku, jestli obyvatelé Jižního Města uvidí strážníky i na jiných dopravních prostředcích, než jsou auta? Jízdní kolo ve vaší kanceláři mi ale už trochu napovědělo.

Naší snahou je, aby byl strážník maximálně viděn v ulicích, a to nejen v projíždějícím autě nebo jako kombinovaná hlídka. Cyklohlídky tvořené strážníky-okrskáři se nám v Praze 15 velice osvědčily. Obyvatelé si jejich práci chválili, strážníci byli více vidět a byli mobilní. Díky zájmu města a vedení městské policie se do naší činnosti zapojují skútry i motocykly. Hlídky těchto typů chceme zavést i zde v Praze 11.

Současné podmínky však velké zvýšení počtu strážníků příliš neumožňují. Jaká je naděje na změnu tohoto stavu?

Počet strážníků pro přímý výkon a strážníků okrskářů nám byl od 1. března navýšen o šest lidí. Dnešní podmínky, v nichž se nacházíme v ulici U Přehrady, jsou dány dispozicemi objektu. Je pěkný, ale pro nás už nedostačující. Jsme proto rádi, že nám Praha 11 vychází maximálně vstříc. Úspěšně se vyvíjejí práce na přípravě projektu našeho nového sídla v Markušově ulici i jednání o výstavbě nové okrskové služebny v OC Chodov.

Uvidíme strážníky okrskáře na Jižním Městě i v noci?

Je to samozřejmě náš záměr. Mělo by to být od doby, kdy doplníme stavy, aby mohli sloužit minimálně ve dvoučlenných hlídkách.

Náměstek Blažek při návštěvě Prahy 11 slíbil, že městská policie získá vůz pro měření rychlosti na silnicích. Jak to se splněním slibu vypadá?

Nový automobil bychom měli začít využívat již v dubnu.

Budete se při měření rychlosti schovávat u silnic za křovím?

To v žádném případě ne. Vůz bude označen klasicky v barvách městské policie a rychlost budeme měřit viditelně. Za křovím to určitě nebude. Chceme být zejména v místech, kde hrozí nebezpečí chodcům, zejména dětem, matkám s kočárky a starším lidem. Budeme tedy u přechodů, škol a na dalších vytipovaných místech.

Pokud budou obyvatelé městskou policii potřebovat, kam mohou kromě tísňové linky 156 volat?

Naše stálá služba je kromě toho na telefonních číslech 267 913 056 nebo 267 912 348, 24 hodin denně. Pro běžná oznámení je k dispozici také e-mailová adresa: operacni.p11@mppraha.cz

Přeji, ať se vám práce daří a děkuji za rozhovor.

Josef Škvor

13.3.2007 17:29:26 | přečteno 2987x | PaedDr. Josef Škvor

CYKLOJÍZDA pro seniorky a seniory: TUNELY A KOLONIE
Komise pro majetek, investice a dotace RMČ Praha 11