ENDE

Praha zavedla preventivní opatření proti prasečí chřipce

prasečí chřipka
Ve snaze preventivními opatřeními co nejvíce eliminovat možné rozšíření nemoci označované jako prasečí nebo mexická chřipka, zavedla Praha první opatření. Od včerejšího večera je v nepřetržitém provozu Informační linka 800 189 767, kterou obsluhují kvalifikovaní lékaři. U podezřelých případů je k vyšetření a případné hospitalizaci připravena Nemocnice Na Bulovce. Na magistrátu hl. m. Prahy se pravidelně schází krizový tým, který koordinuje práci krizového managementu, hygienické služby, zdravotnictví a městských institucí.

Podle slov Milana Pěšáka, radního hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví, „ je nejúčinnější obranou proti jakékoli nemoci nejen prevence, ale i dobrá informovanost lidí, jak se mají případné nákaze vyvarovat. Proto Praha hodně sází na informační kampaň, která se brzy objeví na plakátech, na obrazovkách v metru, ale prostřednictvím letáků také ve školách a dalších institucích, kde je velká koncentrace lidí. Dobrá informovanost je základem úspěšného zvládnutí podobných situací,“ zdůraznil Pešák s tím, že všeobecná prevence je důležitou složkou ochrany v případě, kdyby se chřipka začala v Evropě více šířit a museli bychom jí čelit dlouhodoběji. Jako naprosto nevhodnou prevenci naopak označil užívání antivirových léků „pro jistotu“. „Mnohem účinnější pro ochranu před virem je důsledné dodržování doporučených hygienických pravidel,“ uvedl ještě k prevenci Pešák.

Veškeré podrobné informaceo mexické / prasečí / nové chřipce v případě zájmu naleznete na : http://magistrat.praha-mesto.cz/80607_Dulezite-informace-a-fakta-k-praseci-chripce

4.5.2009 14:00:25 | přečteno 1510x | Petr Krtička